Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zender90

    csendes tag

    Sziasztok,

    Volna egy apróbb gondom az asztali gépemmel. Nem egy mai darab 2013-ban lett vásárolva az alábbi konfig de amire használom kb nekem elég bár lehet le lesz cserélve viszont családban még tudják használni így nem szeretném felgyújtani pedig lehet könyebb lenne..
    konfig:
    Asrock B75 PRO3-M alaplap
    FSP Raider 550W tápegység
    Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD videokártya
    Intel Core i5-3470 processzor
    Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1K2/8GX memória

    múlthéten azza la problémával szembesültem, hogy dota 2 közben egyszer csak újra indult..vissza léptem majd félóra múlva megint..
    néztem proci és videókártya hőmérésékeletet, de teljesen átlagos hőmérsékletet mutattak (pár hónapja takarította ma gépet).
    Ez a hiba jelenség leginkább akkor jött elő ha kicsit terheltem a gépet.
    Első körben egy windows újra telepítéssel kezdtem hátha a rendszerben nem oké valami.
    Ezt követően viszont annyiban változott a helyzet hogy pl netezés/youtubozás közben egyszerűen megfagyott a gép és a következő kettő dolgot csinálta:
    - 1. kép elsőtétedik max megjelent egy csík vagy teljesen fekete lett monitor majd 10-15 másodperc műlva vissza jött és utána ezt csinálta 15-20-30 percenként mikor hogy..
    - 2. kép megfagy semmire nem reagál majd jött a kékhalál és gép újra indul. vagy simán megfagyott a gép de nem indult újra viszont semmire sem reagál!

    Ez a két hiba váltakozva jön elő..mikor melyik...

    Memória tesztet futtattam ott nem találtam hibát.
    Gép működése közben megakartam nézni a tápot hogy a venti működik e rendesen, és amikor kicsit megmozdítottam a kábelt leállt a gép. Kipróbáltam egy másik kábellel, ezután ez már nem jött elő de a gép fagyás a fenti két módon még mindig megmaradt.
    (Tápot sajnos nem tudok szerzeni mert ismerősoi körben lapotok vannak) így azt ne mtudtam tesztelni.
    1 x már kiszedtem belőle a videókarit meg a memóriát és újra beraktam hátha ennyi a gondja de ez sem segített :(

    Valakinek valami ötlete? Tanácsa??? :R

    Vagy tanácsolhattok igazi szakit is :)

    Köszönöm.

  • Zender90

    csendes tag

    válasz tserrof77 #45607 üzenetére

    Hali,

    1 órája megy videokártya nélkül a gép... :/
    Megpróbálok majd bent a munkahelyemen beszélni az IT-sunkal hogy valahogy teszteljük már le azért a kártyát valahogy..mert így most azért csökkent az áramfelvétel is, és inkább valahogy biztosra mennék.
    Köszi a tippet egyébként ez eszembe se jutott h integrált kártyám is :D :D :D !!

Új hozzászólás Aktív témák