Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mm779

    tag

    Sziasztok!

    Ma reggel megpróbáltam bekapcsolni a gépet. Az első pár próbálkozásnál még be is kapcsolt, de a hangokból hallani lehetett, hogy nem bootol, hanem csak "jár" és a monitoron sem volt kép. Ha benyomtam a resetet, akkor kikapcsolt pár másodpercre, majd utána újra bekapcsolt magától, de ugyanúgy nem bootolt és nem is volt kép a monitoron.

    Végül levettem a gép oldalát és lehúztam a HDD kábeleket, hátha akkor talán bootol, de a 2. próbálkozás óta már be sem kapcsol a gép. Ha megpróbálom bekapcsolni, akkor annyit csinál, hogy egy kicsit "bepörgeti" a ventilátorokat a gépházban meg a procin, de utána semmi nem történik, akkor sem, ha másodjára is benyomom a Power gombot (másodjára már a ventilátorokat sem pörgeti be, csak táp ki/bekapcsolás után).

    Öcsém mondta, hogy pár napja látott kékhalált a gépen. Pár napja is volt, hogy elsőre nem akart beindulni, de aztán mégis valahogy beindult. Akkor megnéztem HDD Sentinelben a HDD-kat is: mindegyik kb. 40 fok körül járt 100%-hoz közeli kondícióval és a proci / videokártya hőfoka sem volt több 50 foknál. Amit viszont megfigyeltem rajta az utóbbi pár napban, hogy a FullHD videókat már nem játszotta le, csak ha lejjebb vettem a minőséget.

    A gépről annyit kell tudni, hogy kb. 7 éves, egy régi Dual Core-os Intel proci meg egy M-TECH KOBAP4 500XA táp van benne. Alaplap: PSG41T-M LX3 ASUS.

    Ötletetek esetleg van, hogy mi mehetett tönkre?

    [ Szerkesztve ]

  • mm779

    tag

    válasz tserrof77 #35767 üzenetére

    Köszi a tippet! Én is a tápra (illetve egy kicsit az alaplapra) gyanakszom, de sajnos semmiből sincs csere alkatrészem. :(

Új hozzászólás Aktív témák