Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alias_bobo

    tag

    válasz s3toraph #35700 üzenetére

    Ötleteim, kérdéseim, illetve amit én kipróbálnék:
    -VGA kábel csere
    -A fagyás más böngészőben is jelentkezik? illetve facebookon kívül más oldalon? flash lejátszásnál esetleg?
    -az alaplapi chipkészlet blokkdiagrammját elnézve az alaplap északi hídjára is gyanakszom, ebben van az integrált VGA is és a 16 db PCIe sáv is a diszkrét VGA-nak... ha van rá mód akkor ki kellene zárni ezt a hibát, ha diszkrét VGA-val megy akkor az integrált grafika a rossz, ha diszkrét VGA-val is csinálja akkor az északi híd is rossz.
    -ha a PCI-E 1x slotba egy riser segítségével beleraknál egy diszkrét VGA-t és ott működne a kártya ezen hibák nélkül akkor tuti az északi híd a hibás, szerintem... (azért javaslom, mert az 1x PCI-e sávokat a déli hídban találjuk).
    -de megnézném még a memória időzítéseket is, futtatnék memtestet is.

    Ahhoz hogy az alaplapban az E8400 3GHzen menjen én átkapcsolnám az "OC FSB 1333 Core.2" opciót DISABLEDre és manuálisan állítanám az FSB-t 333MHz-re, a RAMot tenném AUTOra (esetleg 266 vagy 200MHz) és a PCI-e bus clockot fixálnám 100MHzre.

    de biztosan lesz akinek jobb ötlete is akad.

    Robokutya: BIOSban az Init Display Firstnél az értéket állítsd át PEG vagy PCI Express graphicsra vagy hasonló, majd tiltsd le az integrált VGA-t és utána dugd át a hdmi kábelt a diszkrét VGA-ra elvileg ezek után csak az RX460 adhat képet. a fullHD fölötti beállítást pedig hanyagold.

    || http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

  • tserrof77

    senior tag

    válasz s3toraph #35706 üzenetére

    Jól rémlik, hogy amikor csak 1db 2GB-os ram volt benn, akkor NEM csinálta ahülyeséget? Szerintem NEM kezeli le rendesen a 4GB-ot, az egyik 2-es helyett rakj be 1GB-ot, 3GB-tal mégis jobb lenne, mint 2-vel vagy fagyós 4-gyel...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Új hozzászólás Aktív témák