Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    válasz Lacccca87 #2 üzenetére

    Mi a különbség? Nem megyek messzire, saját példa. Nekem nincs netes kapcsolatrendszerem, nincsenek virtuális ismerőseim. Egyszer cipekedni kellett, csak pár bútort városon belül. Jött pár haver (hogy stílusos legyek) játszva megoldottuk.
    Fiam gimi végéig öttusázott, aztán átváltott gamerre, semmi profizmus, csak itthon tolt bele néhány ezer órát a wow-ba. Virtuális haverok tömege, öttusás súlyához képest +20 kg. stb. Egyszer költözött másik albérletbe. Információ kibertérben elhintve (honnan-hova, mikor....), jöttek az együttérző, biztató üzenetek, pojénos emojik és egyéb marhaságok. Aztán a nagy napon ott voltunk segítségnek mi: anya és apa. Ennyit a gamer haverokról. Egyetlen "haszna" lett a wow-ból: az összekuporgatott spéci fegyvereket eladta és vett belőle egy Steam Decket.

    [ Szerkesztve ]

  • Lami66

    őstag

    válasz Lacccca87 #26 üzenetére

    Hol maradtak a fiatalkorban (6-18 éves korig) volt barátok 26 éves korára? Szétszéledtek Szomszédfalvától Ausztráliáig. Egyetemi haverok szinte kivétel nélkül gamer populáció, ök biztatták a fiamat a kibertérben, miközben élvezték a highend gamerszék kényelmét, és nem volt ingerenciájuk kimozdulni a komfortzónájukból. És egyébként is aznap volt a candycrush european challenge negyeddöntő reggel nyolctól hajnali háromig, amibe bejutott a kedvenc gamer csapat, szóval minden gamerérzelmű megértően veszi tudomásul, hogy aznap kizárva bármiféle outroom program.
    Mindeközben, velem meg olyanok történnek, hogy a munkahelyi "haver" kollégával beszélgetünk, hogy ki mit csinál hétvégén. Ő szombaton tesz-vesz a ház körül, vasárnap rokonozni megy. Én elkotyogtam, hogy szombaton hulla leszek mert ki kell vágni a kertben egy fát, mert eltörte a vihar, de csak egykezes kézifűrészem van, szóval egésznapos kínlódás lesz, ezért a vasárnapra tervezett kirándulásunk egésztestes izomláz miatt elmarad. Aztán mi történik szombat hajnali 9-kor? Dörömböl a kapun valaki. Kimegyek, ott áll a kolléga a kezében egy Stihl fűrésszel, és azt mondja: "na hol az a bokor, gyorsan kirúgom a helyéből. Vasárnap mehettek kirándulni. Azért egy sört elfogadok."

Új hozzászólás Aktív témák