Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cdl

    senior tag

    válasz Geresics #9733 üzenetére

    Egy garázsba telepített passzív hűtésü (Huawei) inverternél előfordulhat, hogy leszabályoz a túlmelegedés miatt?
    Az ilyen helyeken jellemzően 25-28 fok lehet nyáron. Ekkor is valós probléma lehet a leszabályzás?
    Mondjuk aki kültérre telepíti, déli oldalra, inkább ott lehet a gond, nem?

  • Kukipapa_rr

    tag

    válasz Geresics #9733 üzenetére

    Én az itt olvasott érvek által meggyőzve a kezdetektől Froniusban gondolkodtam a szervizelhetőség és az európai márka miatt, de mivel nálunk nincs mód garázsba, gépészeti helyiségbe tenni, kritikus kritérium a csendesség. Szerinted melyik menne hamarabb tönkre, melyik szabályozna le hamarabb: a 40-45 fokos padláson egy Fronius vagy egy passzív Huawei max. 30 fokos beltérben (6 kW)?

    Végigolvastam a topicot kulcsszavakra keresve, és az a tapasztalat, hogy Huawei invertert többször ajánlottak alternatívának (jó minőség stb.), de amikor valaki konkrét tapasztalatra kérdez, sosincs válasz.

    Nálam egy Sun2000 6KTL M0 az ajánlatokban gyakran javasolt alternatíva. Egy külföldi oldalon már nem javasolják ennek az inverternek a vásárlását, mert kifutó model, 2020 után nem lesz kapható, felváltja az M1, azonban itthon láthatóan azt nem lehet kapni, így nincs nagyon választás.

    Az egyik kivitelező ajánlatában a Huawei-nél 3 szintű szerviz ügyintézést említ, alkatrész- vagy egységcserével, és szerinte itthon található a napelemes üzletág európai logisztikai központja. Ez alátámasztja a korábbi hozzászólásod, miszerint javulhat a szervizszolgáltatás a következő években.

    Mi a véleményed, bevállalható egy ilyen inverter, esetleg hosszabbított garanciával ilyen helyzetben? Valóban csendes? Hol szabályoz le? Egyéb javasolt inverter?

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák