Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andras6800

    senior tag

    válasz gorbep #40886 üzenetére

    Az irányelv jó szerintem. Az EU abba nem gondol bele, hogy nálunk állami monopol szolgáltatók vannak akik a minimumon tartják az ügyfélszolgálatot meg úgy az egész személyzetet. Nem cél az elégedett ügyfél, csak a törvényi előírásoknak éppenhogy feleljenek meg. Minden levél a törvényes 30. napra érkezik meg tőlük.
    Hálózatis témákban meg az sem megy, így marad az automatikusan kiutalt 5000 ft. Gondolom kiszámolták, hogy jobban megéri, mint alkalmazni plusz 100 hálózatist.

    Visszatérve az EU irányelvre, szerintem nincs itt semmi látnivaló. Egységesen be van jelentve, hogy a hálózat túlterhelt, ergó csak kvázi szigetüzemet telepíthetsz. (tudom, nem igazi szigetüzem, de viszwatt miatt hálózatba 0 betermelésed lehet fázisonként külön értelmezve. Még csak nem is fázisok összegeként).

    Azaz ameddig nincs változás, azt telepítesz amit akarsz, de hálózatra kvázi nem mehetsz vele, nincs az eddigi értelembe vett engedélyeztetés csak tudomásul vétel. Telepítesz, átveszik, felkerül az okos óra. Aztán ha visszatöltesz repül a gigabírság.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • VaZso

    senior tag

    válasz gorbep #40886 üzenetére

    "Nem is értem hogy gondolod... "

    Én nem gondolom sehogy, csak szerettem volna tisztázni, mit akar jelenteni a "... berendezés kapacitása nem haladja meg az elosztóhálózathoz való csatlakozás meglévő kapacitása..." mondatrész, és reflektálni a "Tehát akkor 10.8kW-ig mindet engedélyezni kell, nem lehet elutasítani." mondat helytelenségére.

    Bekapcsolni pedig biztosan nem fognak, amíg él az általános stop az új betáplálásokra.

    Véletlenül sem azt írtam, hogy MGT és bármi engedély nélkül kellene telepíteni bármit is, eleve homályos még a szabályozás és jelenleg senki nem tudja megmondani, mit fognak elfogadni a későbbiekben.

Új hozzászólás Aktív témák