Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz nihill #20497 üzenetére

    1. Fronius vs Huawei

    Én ezt hit kérdésének tekintem. Itt is van, aki a Huawei-re esküszik. A dupla garanciát valószínűleg épp a minőségi aggodalom elűzésére voltak kénytelenek bevezetni. (Mondjuk mihez képest? A Fronius 7 évet ad.)

    2. Minden cég kültérre akarja nekem rakni az invertert, fel sem merült más opció egyikben sem, még csak említés szintjén sem. Pedig van pl. egy, a nappaliból nyíló 6m2-es háztartási helyiségem, ott nem lenne jobb mint kinn a fagyban-hőségben? Vagy milyen feltételeknek kell megfelelnie a helynek ahová rakhatom?

    A Froniusban van egy 6 centis ventilátor, ami pár embert zavar, bár számomra az inverter alap zúgása hangosabb. Ezért nem szeretik tartózkodásra szolgáló helységbe tenni. (Mondjuk volt kivitelező, aki konkrétan a nappaliba tette volna.)
    Másrészt meg ha nyáron (amikor termelsz) a lakáson belül fűt az inverter, akkor azt a hőt valamivel ki kell vinned a lakásból. Mondjuk klímával. Plusz energiából.

    3. K-NY tájolású tetőt mennyire lehet túl napelemezni 8Kw-os inverterrel? 5-5Kw panel a két irányba? Vagy több is esetleg?

    Érzésre valamivel többet is lehet. Itteni ökölszabály szerint a 10-20%-os túlpanelezés alapból (egy tetősíkon) is rendben van. A 10%-osnál még vágni is alig fog, csak a legnaposabb, leghűvösebb tavaszi-őszi napokon.
    Egymással szemközti síkokra így én bátrabb lennék a +25%-nál, ha tényleg kényelmesen van hely, és tényleg ekkora a fogyasztásotok. 10 kWp -> éves 11-12 MWh termelés. Nem kevés.

    4. 3*16A van, szóval nem kell fázisbővítés. Ebben az esetben maradhat a régi, falba süllyesztett fadobozos óraszekrény? (légkábel jön az utcáról) Ennek milyen feltételei vannak?

    Az áramszolgáltató (pontosabban a vele szerződésben álló villanyszerelő) fogja megmondani, megfelel-e neki az óraszekrény, vagy szabványosítást kér-e. Ez függ a doboz állapotától és a benne uralkodó káosztól. Itt is van, akinek gond nélkül átment a fa óraszekrény.
    Elfér benne egy kétirányú mérő? Megoldható a dupla plombálás? Van rajta ablak? (Nálunk nem kérték. De hallottam olyanról, akinél a távleolvasás ellenére igen.)
    Ha raksz fel fényképeket, szerintem elég jól meg tudjuk saccolni, el fogják-e fogadni.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák