Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jovanny2

    őstag

    válasz gyulank #14406 üzenetére

    Te amúgy mit szedsz? Teljesen összefüggéstelenül dobálod egymás után a szavakat, ráadásul lekezelően nyilvánulsz meg egy számodra teljesen idegen fórumban. Itt ez nem szokás, tapasztalatom szerint ide segíteni járnak az emberek, nem trollkodni. Egy épkézláb rendszer (még a kisebbek is) bőven millió Ft felett vannak, kWp-enként olyan 300-400.000 Ft átlagosan, minőségtől függően. Csak az inverter többszázezer Ft, a panelek is soktízezres tételek. Kell egy rakás villanyszerelési anyag is. Szigetüzemhez meg méregdrága és sok akku. De majd fényképezd le a <100.000 Forintos rendszered, ha kész lesz, hadd okuljunk. Geresics kolléga meg biztosan örül a segítő szándéknak az összefoglaló szerkesztésében, de benned ennek halvány jelét sem látom. :U

    Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

  • stickermajom

    addikt

    válasz gyulank #14406 üzenetére

    Valamit szerintem félreértettél, én egészen biztosan nem sértődtem meg. Mióta szélesebb körben elérhetővé vált a világháló már semmin nem lepődöm meg. :)

    Százezer forintból nagyjából kettő darab panel jön ki, és ennyi, még a rögzítéshez szükséges anyagok sem férnek bele. Egy 3kWp rendszer anyagára akksik nélkül van vagy egymillió és akkor még jól is jártál. Erre számolj még az akksikkal, töltésvezérléssel, stb. MrZed001 nemrég szerezte be ezeket, ha visszaolvasol árakkal is fogsz találkozni.

  • OPiiPO

    addikt

    válasz gyulank #14406 üzenetére

    "Örülhetnétek, hogy ide írtam." - hidd el, mi nagyon örülünk hogy megtiszteltél minket hogy ide írsz, én legalábbis most nagyon boldog vagyok :P

    [ Szerkesztve ]

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz gyulank #14406 üzenetére

    "Igen. Olyat amit nem kötnek le, nem függ a szolgáltató kényétől. Tűz volt, semmi baja se a szekrénynek, se másnak, de szabványosítást akarnak. Másik helyen meg öröklődés miatt vágták le, mert valaki nem hajlandó aláírni egy papírt."
    Tűzoltóval akkor is kár vitatkozni, ha Neked van igazad. Ő az erősebb. Ahol pedig nem kap aláírást a szolgáltató, ott nem fog szolgáltatni. Ilyen egyszerű.

    "Attól, hogy te megsértődsz azokon amiket írtam szabadidőmben, még igazat írtam."
    Valamit félreolvashattál, senki nem sértődött meg eddig a kommentig. :N
    Kolléga arra gondolt, hogy az elmúlt időszakban tök ritkán járok erre, mert sajnos nincs annyi időm, mint amennyit szeretnék, vagy amennyire egyáltalán szükségem volna. De ez van, ilyen az élet, még nekem is.

    "Ne kelljen már segget nyalnom ahhoz, hogy leírjak valamit!"
    Ilyet sem mondott senki. Azt hiszem kezd valami félrecsúszni a kommunikációban.

    "Örülhetnétek, hogy ide írtam."
    Nagyon örülünk. Ha tudnám a számlaszámod, még fizetnék is érte... :W

    "Sehol se találtam ilyeneket, ha itt megtalálható lenne, ez lenne a témában a legértelmesebb forrás..."
    Senki sem gátol meg benne, hogy más forrásokat keress.

    "Csak mindig meg kell sértődni valamin, az a legfontosabb..."
    Szerintem nem a srácok sértődtek itt meg, csak félreolvastál valamilyen hangsúlyt...

    "Amúgy ha nem szigetüzeműt akarnék, az sincs leírva."
    Mert túl sok a hátránya. De vannak más források, ahol találsz róla infót. Más kérdés, hogy mennyire objektívet! ;)

    "Én magamnak akarom összerakni, és nem többszázezerből, hanem max. százból."
    Két baj van: egy, hogy még nem is tudod, hogy mit szeretnél, kettő, hogy ennyiből semmire nem fogsz jutni. Olyan, mint ha azt kérnék tőled, hogy dolgozz 1 évig 200Ft-ért. Nem óránként, hanem összesen. Nem úgy működik a világ, hogy Te mondod meg, hogy mit mennyiért veszel meg. Úgy működik, hogy kitalálod, hogy mit szeretnél, és megkérdezed, hogy mennyibe kerül különböző helyeken. Aztán eldöntöd, hogy kell-e, vagy sem.
    Hidd el, én is szívesen vennék AMG Mercit 100eFt-ért...

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák