Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huszi.gyb

    senior tag

    válasz DigitXT #1793 üzenetére

    Én még most is bőr kabátban tolom (majd veszek protektoringet, de most még nem... :DDD )

    A vezetési stíluson tényleg sok múlik, ma bementem két, kb 40-nel menő kocsi közé, kanyarodó útnál. Egyszer csak kezdtek összezárni, satufékeztem, hülye voltam, nem lett gond. Utána jófej volt az autós, lehúzódott elengedett (egy másik 125/50 4T után mentem, tartottam a lépést :DDD )

    Ma ráment majd' az egész napom arra, hogy legyen A2 jogosítványom (több óra, mint amennyit motoron ültem miatta :Y )

    Délelőtt elmentem vizsgaigazolásért, de nem volt nálam bizonyítvány (diák nem jó). Miután kivártam a sorom elküldtek, ugyanis nem elég, hogy már 2x igazoltam (B, A1), hátha azóta plágium miatt visszavonták a 8 általánosom. ;]
    Irány BME, jogviszony igazolás, majd vissza. Persze várakozások tömkelege. Innen egy kis szünet, ettem egy finom rétest, ittam kávét, és go okmány iroda. Ott közölték, hogy nem kell időpont, de akkor rengeteget kell várnom (minimum 40 perc). Jövő héten 16 órára tudnak időpontot adni, előbb nincs. Én meg most nem dolgozom, kivártam a sorom. Kérik az orvosi igazolásom. Persze nem volt, csak az érvényes jogosítványom. De találtam egy orvosit nálam (véletlenül került hozzám, nem az enyém volt, beadtam, akkor még nem értettem mi van). Valaki másét hoztam el véletlenül, de az ügyintézőnek nem tűnt fel, hogy Éva lettem :DDD

    Majd amikor mondja, hogy hol a szemüvegem, csak azzal vezethetek, kiderült. Újabb bénázás, hogy akkor nincs orvosi papírom (hiába mondtam, hogy ÉRVÉNYES a jogosítványom). Hívtak másik ügyintézőt, aki nekem adott igazat, megcsináltuk a papírt. Alapjába véve kedvesek voltak, de megint rájöttem, hogy senki nem ért a dolgokhoz. A papír tulajdonosának telefonszáma 15 perc alatt megvolt, és még a mai napon vissza is adtam neki. Ehhez képest az új műanyag kártya elkészítése 30 nap :DDD

    Magyarország, így szeretlek. :))

    [ Szerkesztve ]

    www.dongosofor.hu

  • Something_

    őstag

    válasz DigitXT #1793 üzenetére

    Dehogy sértődök, veled legalább lehet normálisan véleményt-cserélni :-)
    Hát akkor lehet, hogy túl nyúlbéla vagyok, hogy így beöltözök. Egyedül a csizmát érzeztem eddig túlzásnak, a többit nem. Viszont kb aktívan 3-4 cipőt sportcipőt hordok, amik 30-45e ft/db. Ha azt nézzük, hogy városi forgalomba elég sokszor kell lerakni a lábat, szerintem ezek a remek sportcipők talpa elég hamar elkopna, ami anyagilag megviselő lenne. A másik pedig, hogyha véletlenül kis tempónál az orra leér, akkor meg 90%, hogy egyből kuka a cipő:D Szóval ezért bújok bele a jó vastag alpinestars csizmámba, de ki kéne valamit találni rá.
    Láttam 14e ft-os robogó magas szárú cipőt, de valahogy nem nyerte el a bizalmam. Valaki linkelt alpinestars motoros/robogós cipőt, az bejött, viszont az ára nem:D
    Van kesztyűm is, Dainese Pro Carbon, imádom, nagyon jól szellőzik, kényelmes, jól néz ki és gondolom jól is véd ha úgy van.
    Szerintem jól átlátom a forgalmat, nem vagyok agresszív, ezért bizakodom a balesetmentes közlekedésben. Ha pedig ellök egy autó, legyek felöltözve, hogy talán kevesebb pihenővel ússzam meg a dolgot. (annyi pénzt keresek, amennyit aktívan dolgozok, szóval ha nem tudok dolgozni, kb 0 ft-ot keresek, szóval ezért is öltözöm be ennyire)
    Autót is 90%-ban Bp-n belül használom, lehet, hogy ezért nem tartok a forgalomtól. Városon kívül pedig ugye 100 felett hasít az ember, szar út, aztán superman effektus. Plusz úgy vagyok vele, hogy lassabb tempónál több dolgot ki tudok kerülni, mintha nagy tempóval mennék egy egyenes úton :D De majd változik, ugye még motorral nem is mentem városon kívül.
    Ha így haladok, lehet, hogy nem is fogok, mivel 3 hét mire adnak időpontot rutinra, aztán megint 3 hét, mire adnak forgalmi vizsgára. Ha minden jól megy :D Szóval benne van a pakliban, hogy legálisan már csak a 600assal fogok menni városon kívül :D

    Protektor téma:
    27 a szélessége, 50 a magassága. Habár van egy sanda gyanúm, hogy az alsó 7 cm-es rész csak dísz vagy valami erősített anyag, ami nem azonos a fő résszel.

    Fogalmam sincs, hogy mekkora fér el a hátrész zsebébe, plusz ugye mindenkinek más, viszont elég nagy a választék, ahogy nézem még nagyobb is van, mint az L2K.
    Pl ez szerintem egy az egyben az L2K:

    PRO Back Insert
    résznél van az összes lemérve, lehet mazsolázni.

    canniball: mondtam, hogy én találkoztam mindkettővel és fel is próbáltam, plusz e kettő mellé még az action shirt-et is :P Kelomotoros emberkével beszéltem, ő mondta azt, hogy más a két protektor. De majd kitúrom a hivatalos forgalmazó mail címét és rájuk írok, aztán kapunk egy pontos infót róla! :-)

  • KrAt

    veterán

    válasz DigitXT #1793 üzenetére

    "Csizma: eleve robogóra szinte senki nem vesz fel"
    Megcáfolom: a 125-ös Maján csizma + protektoros nadrág + protektoros kabát + gerincvédő + zárt sisak + kesztyű nélkül sehova nem megyek. Általában csak addig érzem melegnek, míg el nem indulok, de ha valaki "fellök" az úton, ne ezen múljon az életem... :)

Új hozzászólás Aktív témák