Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Sanzi! Lehet Acronis-szal dolgozni, de Sysprepelt image-t csinálj, és minden rendben lesz! 50+ gépet telepítettem újra így az utóbbi két évben, és mindenütt működött WSUS, tartomány, stb... Windows/system32/sysprep mappában találod az exe fájlt, legyen bekapcsolva az általánosítás, és kezdőélménnyel induljon, ennek így működnie kell. Ha végzett a gép a syspreppel, leállítod, majd ezt az állapotot klónozd tovább acronissal!

    Más, de kapcsolódó kérdés.Az mégis hogy a retekben lehet, hogy Sysprepelt, Acronis-szal klónozott image-ből nem hajlandó elindulni egy gép? Ahogy feljebb is írtam, az előző cégemnél 50+ ilyet csináltam, minden rendben volt, erre az új helyen kettőből kétszer nem jött be a módszer, egyszerűen nem találja az oprendszert az SSD-n. Gigabyte deszkák ugyanolyan beállításokkal, alapjában véve homogén konfigurációk, de bekapcsoltam az általánosítást is a sysprep-nél a biztonság kedvéért, tehát ez sem lehet ok. Egyszerűen nem hajlandó semmilyen módon elindulni, a legjobb eredmény az volt, hogy boot helyett bevágott egy hibaüzenetet, hogy sérült a konfigurációs fájl a system32-ben. Sírtam a második után, kétszer félnapos munkám volt az image képek elkészítésében. Valakinek valami tippje esetleg?

    Megint más. Tele van az eseménynapló a szerveren az alábbi üzenettel:

    "Az RDP protokoll X.224 összetevője hibát érzéklet a protokollfolyamban, és megszakította a kapcsolatot az ügyféllel."

    A kliens típusa mindegy, próbáltam már Win8 + WP8.1 alól is RDP-zni a vállalati Win7 helyett, ugyanez a jelenség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák