Új hozzászólás Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    válasz #65675776 #31126 üzenetére

    Az SPD adatok alapján van beállva(9-9-9-24,...), de csináltam olyat is, hogy rögzítettem a magasabb órajelhez(1333) tartozó időzítéseket(manualra téve az auto beállítást) és így vettem egyel vissza a ram szorzóját. Ilyenformán erőteljesen ki volt kímélve a RAM, de nem nagyon érdekelte ez sem. A fesz 1,5 Volt, ami 1,52 kürül alakul kijelezve. Ezt még 1,56-ra emeltem(1,58 lett), de ez sem használt. Unganged mód a default és ezt nem is bántottam eddig még. Van még valami Bank Swizzle Mode, ami enabled, de az is def.(továbbá a Giga szerint ez az ajánlott beállítás) Az 1T-2T nem definiált az SPD szerint, de mindkettővel "szórakoztam" már. Este a az 1-2 slot helyett beraktam a 3-4-be őket(ez is duál) és 12 órányi teszt alatt nem hibázott, de majd még kap egy 24 órás maratont is. ;] (Windows Memory Diagnostic, mert csak ez tudott hibát kimutatni, a memtest nem) Ha jó lenne a 3-4-be ténylegesen, akkor az mitől lehet? Bezavart a CPU ventillátor motor közelsége? Lehet olyan hogy -részben- "gyenge" a CPU IMC-je és ezmiatt instabil az 1-2 szlotban a DC mód?

Új hozzászólás Aktív témák