Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz vlevi #19936 üzenetére

    Ja, hát igen. Általában ez szokott problémát jelenteni, nem maga a dózer. Én ezt úgy szoktam csinálni, ha muszáj, hogy az oprendszer után csak azokat a progikat teszem fel, amik okvetlenül szükségesek. A többit pedig szükség szerint, amikor épp kell. Persze nem rossz ötlet, hogy a belakott rendszerről csinál az ember egy img-et, ha esetleg kell, "valamivel" gyorsabb, mint újrahúzni mindent. Viszont ez csak limitált ideig igaz. Az oprendszer és egyéb frissítések hamar elavulttá teszik a lemezképet, érdemes azt is állandóan újracsinálni. De ez meg épp olyan macerás (szerintem), mint az újrahúzás utáni vacakolás. Szóval, igazából szokás kérdése, hogy ki melyik utat tartja megfelelőbbnek. Én inkább a módszeres, ütemezett karbantartásokban hiszek, ésszel végezve. Zéró problémát okoznak, viszont helyet és erőforrást lehet felszabadítani velük.

    És hogy ne csak off legyen, ha már ingyenes, és karbantartás, itt egy progi, amivel az Installer mappa elárvult, felesleges fájljait lehet törölni. Évek óta használjuk, teljesen jó. Az Installer mappa is egy olyan a Windowsban, ami baromira meg tud idővel hízni, nem árt évente egyszer kipucolni. Régebbi telepítéseken akár 50-70GB is lehet a mérete.
    PatchCleaner

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák