Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz cadeyrn #10796 üzenetére

    Nem hogy kipróbáltam... használtam őket !
    (K-3 -at még úgy, hogy a jelenlegi helyzetnél jóval kevesebb felhasználója volt, elég problémás volt kölcsönöznöm egyet másfél hétre [amiből végül 2 lett] )

    Nekem szomorú volt beismerni, hogy nem alkalmas a továbbiakban a Pentax mint márka.
    Jó lett volna visszatérni a filmes múltból a digitális jelenben ezzel a márkával.

    2 rendszert csak igen komoly fenntartásokkal vállaltam volna, mivel jelenlegi stúdiós/gyakorlati/megbízási munkálatokra veszek egy Nikon vázat, aztán sok papírozással és nyalással "kikölcsönzöm" az üvegeket...
    De a hétköznapjaimban szórakozás szinten is szeretek fotózni, és persze azt amit én szeretek/szeretnék.
    Erre ugyebár nem kapnám meg, illetve makró objektív nincs, meg UWA (MÉG), és minden limitált és persze ebből akar mindenki mindent mindig!

    Én belépő tükröshöz nem nyúlok, nagyon kevesek/kényelmetlenek számomra... (talán egy D5300 majd 2 év múlva)
    Középkategória árszegmensében viszont erősen van mit gondolkodni, hogy mi éri meg... mi nem...
    Ezen vonal fölső szegmensében a Pentax nem életképes. [Hát még ha kiderül, hogy lassan jópár FullFrame gép is van ebben a vonalban]
    Ellenben teljesen patent és kielégítő teljesítménnyel van azon ember számára, kinek kizárólag szabadideje és szórakozása a fotózás.
    Számomra is így volt, de folyamatosan éreztem, hogy valami nem oké... mindig tudtam zsörtölődni mert mindig akadt valami negatívum mivel meglepett a szeretett Pentaxem.
    Végül meglett a végső lendület, keserédesen de rendszert váltottam...
    Panaszaim száma a korábbiak töredékének töredékére csökkent, félelmetesen sokat javult a lendületem...

    Halványan nevetséges a dolog, hisz csak eszköz.
    De az, hogy megbízhatóan és stabilan a kezedben van, nem recseg vagy akar szétesni... és úgy lövi le azt a nyavalyás RAW-ot a kártyára, hogy nem kell 2-3Fé -t visszamentenem fotoshopban mert alá vagy fölé talált, -igencsak megnyugtató a mindennapokban.
    Vagy csak éppen a lenyomott gomb és az elsütés végbemenése között eltelt idő/pillanat (és így a gyors témának a képkockán való szereplése, nem abból kimászása van a LR bogarászás alatt)
    Ez persze csak részei a dolognak, nem kizárólagos okai

    Igazából az a baj, hogy Te nem fogod fel mit írsz le [No offense] persze lehet nincs is miből meríts
    Rám már írtak kollégák ismerősök bentről, hogy minek bosszantom magamat itt megint (?)

    A válaszom neked is leírom;
    Nem bosszantom, szimplán gondoltam betöltenék valami hasznosat közösbe... mert én is kapok nem keveset nap mint nap.
    Páran megjártuk bentről ezt a kört (ami mókás valamilyen szinten) de a számokat nézve... bőven elenyésző az a mennyiség aki a jövőben tényleg dolgozni [lámpát tologatni xP ] fog stúdióban és karriert épít minderre abból a sok-sok DSLR-el rohangászó formából a nagyvilágban.
    Emiatt is teljesen fölösleges lehurrogni ezt az amúgy is sokat gyepált márkát.
    Illetve kényelmetlen tényekben leírni ezt a X vs Y környezetet úgy, hogy ne csak a haterkedés meg a flém jöjjön át mindenkinek.

    Nagyon nagy baj, hogy sokan CSAK a papíron írott adatokat nézik...
    Pedig van, hogy a gép gyakorlatban mégsem tudja teljesíteni azt amit ezek alapján elvárnánk.
    És itt van a baj a tesztekkel is, a személyes tapasztalat hiánya, hogy átzongorázol sok-sok obin és vázon és végül van miből merítened és elmondanod... hogy ezt erre találták ki, ez meg nem alkalmas erre.

    Ha a jövőben sikerül úgymond saját lábra állnom, nem kizárt, hogy visszatérek a Pentaxhez mint rendszer és persze ez az én felelősségem lesz. (az sem kizárt, hogy addigra összekapják magukat)
    De jelenleg nem csak magamért felelek, illetve felszerelés értékben nehezen forgatom meg ezt a párszáz ezret is... nem, hogy még milliókat plusz esetleges veszteségeket.

    Nagyon szeretem a Pentaxet, de nem hiszem, hogy találnék stúdiót vagy akár sulit aki ezen rendszerre épített gyakorlati helyet... és még csak nem is ez a legfőbb bibi vele :(

    Tehát hosszúra nyúlt monológom végére;
    No Offense :R
    Tökjó a Pentax, de ne várd tőle, hogy CaNikon legyen !
    Azonos ringben (Belépő->Középkategória, Hobbi szegmens) viszont elkalapál sokakat !

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák