Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonl

    senior tag

    válasz tomp #63448 üzenetére

    Sejtettem, hogy a hangminőségen már nem tudnak sokat reszelni, felesleges is egy sima beszédátvitelnek. A hívásfelépítés nyilván a voip miatt gyorsabb, ez jó dolog, bár már a 3G is gyorsabb volt a GSM-nél. Igen, a másik nagy visszalépés a 4G-ben a használt frekvenciasávok. GSM-nél ha volt egy 4 sávos teló, akkor arról lehetett tudni, hogy bárhol működőképes a világon, ahol GSM hálózat van. Bár akkor sem értettem, Amerikában minek kellett másik sávokat kitalálni, gondolom foglaltak voltak az itteniek. 4G-ben meg csak nálunk van 5 sáv, ha jól tudom (abból 1 nem lakossági), amúgy meg van vagy 30, ha nem több. Alig van olyan teló a piacon, ami ezeket mind tudná, ha van is egyáltalán. Annak idején azt szajkózták, hogy több kisebb cella kell sűrűn lakott területre, ezért mennek feljebb a frekvenciával. Akkor ezek szerint az 5G-nél már nem gond ez, csak az a baj, hogy ha megint ki fognak találni 50 féle frekvenciasávot, akkor ez ismét drágítani fogja a rádiós modulokat, amik ráadásul nagyobbak is lesznek, mert alacsonyabb frekvenciára nagyobb antenna is kell. A fizika törvényeivel ugyanis nem lehet mit kezdeni. Esetleg majd megint megjelennek a külső antennás telók teleszkópantennával, amin majd be lesz jelölve, meddig kell kihúzni 4G-hez, meg 5G-hez. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák