Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    válasz Speed® #48346 üzenetére

    van pár faktor, amit nem írtam, vagy nem hangsúlyoztam eléggé:
    pl hogy sajna (s ezt nem szeretem bevallani, mert borzasztóan szégyellem) ez egy dohányos konfig (volt egy időszak pár éve, amikor megduplázódott a fogyasztásom, ez igényelte a lakásbelit is - sajna sohse ment vissza 8( ). a brockent belepte a ragacsos nikotin az évek alatt, s a rá ragadt por 8(. ebből jön a megcélzott alacsonyabb tdp és részben a tuningellenesség is 8).
    vagy, hogy hiába vettem meg az alapanyagot, s futott gyögyőrűen s stabilan az i7-920 4gz-en (intel burnin-t kiröhögte nyári melegben sok órán át), rájöttem, hogy engem a tuning nem izgat, ellenben borzasztóan stresszel. megöregedtem, ez van 8).
    vagy hogy igaz, a gépem minden ébrenléti órájában ugyan videót tömörít, de azért jócskán vannak egyszálas feladatok is...
    vagy hogy én már régen nem vagyok hw fanatikus, ez nekem már rég nem hobbi, ennek a konfignak ez kb az utolsó dobása. nagyon szeretem, a magja ajándék volt ~10 éve tesómtól, s nem akarom feladni amíg működik. de ha vége lesz, vége lesz...

    amúgy nyilván igazad van: hasonló fogyasztásért jobb többszálas teljesítmény (bár rosszabb egyszálas), alacsonyabb freki, szóval gondolom, jobb tuningpotenciál...
    de utóbbi engem már nem érdekel nagyon. tettem én a magam idejében 2db 200mhz mmx-et egy lapba, ceruzáztam duront, pakoltattam plusz hűtést voodoo3000-re. rég volt, akkor még izgatott az ilyesmi. ma az izgat, h menjen el atombiztosan, szétnikotinozott hűtővel ma, és holnap és a legmelegebb nyári napon is 8).

    és persze újra, mély őszinteséggel köszönöm mindannyiótok segítségét s kommentjét.
    g

Új hozzászólás Aktív témák