Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cybertrone

    veterán

    válasz MPowerPH #26034 üzenetére

    Hiába magyarázod neki bolond... Egyet hajt mint a pereces... perec, perec perec...! Jobb is hogy túladott az i7-es rendszerén... mind1 milyen okból. És remélem azt is hogy jol megy neki a mostani gépe, de a rosszindulatuságnak is vannak határai, a miket feszeget! Vegyen asrockot lesz*rom, de azt aki kínkeservel összeszedte a rávalót egy normális alaplapra azt haggya békén az idióta magyarázásával, mert senkit sem é-rdekel! Mellesleg konfig szerint mennyen és ossza az eszet a p4 topikban! :D :D :D :C :R

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #26034 üzenetére

    Mikkor szidtam én bármelyik lapot? :F Tényleg nem értem ezt a hozzáállást, hogy ha vminek hibája van (bizonyítottan), azért szólni "szidás", ha meg valami jó, azt megemlíteni hájpolás. Ne menjünk már le a Catalyst topic szintjére, ahol, ha valaki megemlít egy driver-hibát, máris legalább féltucatnyi fanatikus AMD-buzi ugrik rá! :Y :N (És ahol alternatív megoldások megemlítését bannal fenyegetik büntetni.) :R
    Azonos órajel mellett ált. kb. 10%-ot szokott gyorsulni egy új Intel generáció, ezt már régóta tapasztalni, szóval sztem kb. most is annyival kell majd számolni LGA1155-ös CPU-k esetében.

    HSM: Kíváncsi vagyok az "alig több pénzért"-re, mert ha valóban így lenne, senki nem venné meg a nem K-sakat. :U Ennyire ne hagyjuk már, hogy elhülyítsenek a marketingesek! :Y :D
    Ez a "csak 4 v 8GB RAM megy bele"-dolog azért érdekes, mert elméletileg X58-akban sem tudsz 6GB-nál többet használni. Olvasgattam elég sok kézikönyvet, és mindenütt azt írják, hogy Intel spec. (tehát NEM LAP) miatt a tuningos, v. XMP-s RAM-ok miatt nem támogatott a B-channel használata (volt, aki bele is bukott már a 4X2GB 1333MHz RAM-ba, amely default-ban menne TC), amúgy meg egyetlen QVL-t sem láttam, amely 3X2GB RAM-oknál többet támogatott volna. Tehát vagy max. 6GB gyors RAM-od lehet, vagy max. 12GB lassú, az "up to 24GB" itt megint jókora parasztvakítás. Ettől függetlenül persze elképzelhető, hogy nagyobb modulok is mennek, de nem alapon (1066MHz) garantáltan csak az A channelben, és persze ezekre semmi garancia nincs (lásd QVL), ergo ha bebukod, nem reklamálhatsz sehol.

    i are robot: Ennyit én is tudok, csakhogy a tuningolás a CPU-k miatt nem lehetséges (órajellel együtt emelkedik PCI-E, stb). Ha a lapok miatt nem volna, a K-s procik sem lennének túlhajthatóak. ;) X68 majd érdekes lesz, sztem, ha valakiknek nem kell azelőtt váltáson gondolkodniuk, azok ti vagytok. :R
    AMD-t nem hiszem, hogy bármivel is villantani tudna, SB meg már felejtős a csak 2X8PCI-E sáv miatt, amely már HD3870CF-ben is sebességcsökkenést eredményezett. Persze, állítólag lesznek 2X16 lapok, csak azok annyival többe fognak kerülni, amennyiért inkább megéri X58-at, netán X68-at venni.

    Cybertrone: Ne bizonygasd már, mennyire gyenge a felfogóképességed (direkt neked leírtam, hogy nem komoly volt a megjegyzés, ha már magadtól nem jöttél rá, és a smiley sem jelentett neked semmit), mert fárasztó. ;) :R A procikat illetően egyetértek veled, én sem hiszem, hogy az olcsóbb i930 lassabb lenne. Persze lehet, hogy majd, mint Phenom-ok esetén, a jól fizetett netes magazinok majd találnak olyan teszteket, amelyek az új proci előnyeit bizonyítják, ha ez egyáltalán lehetséges. :DDD Haverom is azzal jött, hogy a Phenom 955-e sokkal gyorsabb WinRAR-ban az i920-nál. Hát, mondtam is neki, hogy most aztán tömörítsen 1000-rel. :D

    AirBooms: Megjegyezni kívánom, hogy az ASRock supportja az egyik leggyorsabb, és legfelhasználóbarátabb (mindamellett a lap is bírja a nyúzást). Havernak AMD-s platformmal voltak gondjai a RAM-beállításokkal, 1 héten belül megírták neki a pontos beállítást, a RAM-gyártótól meg már 3 hónapja várja ugyanazt. ;) Én is írogattam anno problémákkal pár cégnek, egyedül a Leadtek méltatott válaszra, annak is hetekig tartott.

    Erdei88: Hát, ha valaki, én senkit nem kezelek ellenségként. Ha tudnád, hányan voltak, akik topicokban kötözködtek, aztán pü. jöttek segítséget kérni, egytől sem tagadtam meg. P6X58D-E, nekem is az lenne, ha most vásárolnék konfigot (Rampage már 90k). A Sabertooth sem rossz, de csak 8 fázisos, RAM-ot is kevesebbet támogat. USB3/SATA3 meg hát nem rossz azért, ha van, de előbbi csak adattárolásra jó, utóbbi meg szintén, szóval max. egy jó kis SSD-hez elég 1db SATA3 csati, később egy vinyóhoz, pendrive-ot/külső vinyót meg úgysem használ az ember össz 2-nél többet 1X-re. :) Szóval az X58X6 6+6SATA/USB3 supportja jól mutat, de kvázi fölösleges.

    cut: Az a szép, hogy egy kis cikizés mellett már szólni kell, nehogy komolyan vegye valaki. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák