Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktor82

    őstag

    válasz szijartg #24568 üzenetére

    Ha fontos az usb3 akkor az újabb giga lapokon van X58A jelőlésel asus-nál is akad ilyen lap ,de a felsö kategóriában!
    Ramokat 3x2 1600mhz cl7-8-as ajánlott ahogyan HSM kolléga is irta a tuning minden lappal kihozható ha csak nem extremre gondolsz!

    ”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

  • HSM

    félisten

    válasz szijartg #24568 üzenetére

    Gigából érdemes minimum egy UD5, nekem egy évig olyan volt, még a régi, nem USB/Sata3-as, és kitűnő, megbízható konstrukció. :K (Még 2 barátomnak is van, dícsérik agyba főbe)
    Asus lapokat nincs tapasztalatom.
    Lapnál szempont lehet, hogy szigorúan alapórajelen akarod használni, vagy kis tuningal, szempont lehet, hogy milyen bővítőhelyek legyenek rajta, milyen elrendezéssel, milyen felszereltségű legyen (USB, SATA, FIREWIRE, E-sata, ezek darabszáma, verziója) milyen minőségű komponensekből legyen, milyen garancia tartozzon hozzá, milyen árkategóriába kellene, dióhéjban ennyi. Valakinek hasznos lehet, ha vannak feszültségmérő pontok, vagy diagnosztizáló kijelző. Valakinek szempont, hogy a s775-ös hűtőjét is tudja használni. Kapásból ennyi minden jutott eszembe a teljesség igénye nélkül.
    Mert pl. az én szemembe gyakorlatilag nem szempont az USB3/sata3, valaki meg már enélküli lapon el sem gondolkozik....

    (#24570) Nite: Hát, az a baj, hogy az X58 csipkészlet megdrágítja a lapot, 45K nem véletlen a legeslegolcsóbb X58 kategória. Ennyiből egész egyszerűen nem futja komolyabb hűtésre. De mivel feltételezem, hogy arról a gépről írtál, és még nem nyúlt ki, olyan nagy gáz nem lehet... Nyilván az élettartamnak, stabilitásnak, lelki békének ez nem tesz jót, azért javasoltam a kb. 1000Ft-os ventis megoldást, és ha ezt is beleszámolod a lap árába, még úgy is olcsón megúsztad. :P

    [ Szerkesztve ]

  • mpierre

    veterán

    válasz szijartg #24568 üzenetére

    A CAD-es programok némelyike csak fix memóriamennyiséget lát és tud használni, míg a grafnál a mennyiség nem elhanyagolható tényező.
    Én csak CAD-re használom a gépem, de ez 920-as meghúzva, alulfeszelve 3360MHz-n megy, 1600MHz-s ramokkal. Ez, jelenleg bőven elegendő.

    Alaplapnál a SATA csatik mennyisége számít, ha számít (hány vinyót kötsz rá), illetve az alaplapi slotok elhelyezkedése, milyensége, már ha bővíteni akarod. USB3 és a SATA3 még külső chipes megoldás, esetleg időtállóbb. Én inkább - ha nagyon kell - betolok egy bővítőkártyát. Ezek a chipek ne fűtsék a lapot, úgyse használom.
    Azért a fentieken kívűl egy SSD-vel is számolj. Nagyon sokat számít.

    Ja. Giga jó, de Asus-nak van ventivezérlése minden csatira...

    [ Szerkesztve ]

    #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Új hozzászólás Aktív témák