Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Henk #17058 üzenetére

    A hőfoka a VGA-nak engem szerencsére nem nagyon zavar... ha kinyúlik, gariban cserélik... Amúgy se megy 70 fok fölé játékban a gyárihűtővel, furmark is max 80-85... A hang kicsit gáz 3D-ben, de 2D-ben kussol, és 3D-ben is pont az ingerküszöböm alatt marad... Viszont a nem-gyári hűtéseknél nagyon zavarna, hogy a házamba melegít... :B Bár, ha 2D nem lenne néma kussban a kari, akkor kénytelen lettem volna cserélni, de szerencsére nem így történt.

    Azt sajnos nem fogjuk tudni összehasonlítani, hogy mennyire jó/rossz a 4Ghz TRUE eredményed, mert nem ugyanabban a házban, nem ugyanazzal a procival mértük. Mégha ugyanazon az órajelen, és feszültségen járatom, még akkor is lehet 20-30W diffi a hőtermelésben, ami teljesen összehasonlíthatatlanná teszi az eredményeket.... Ez még a CM 212-vel történt: [link]
    Eszerint eszement magas feszen is bírja 4Ghz-en a procit, kiütéses győzelem a TRUE felett. :D Pedig nyilvánvalóan sokkal gyengébb, a BARAM-om is hozott rajta 5-10 fokot símán.... Persze, a mai napig meg vagyok róla győződve, hogy 6K-ért nincs jobb hűtő nála. :D Ráadásul a lamellakialakítása miatt még halk is volt...

    (#17059) katt777:"Ha pedig valahonnan visszaigazolják a rendelésedet, akkor azt és azért kell szállítaniuk, amit befoglaltál, ha éppen nincs raktáron."

    Sajnos ők ezt nem így gondolták... Rendesen visszaigazolták e-mailben, erre mást hoztak, és közölték velem, ez van ennyiért, ami meg nekem kell, azt meg jóval többért tudnak... Azért ehhez kell arcbőr... Az árgépes áraknál meg nekem nem volt jó, hogy azt mondták, talán valamikorra, de nem biztos, meg utánakérdeznek, meg a szokásos magyarázkodás, meg töketlenkedés... Nem szeretem a szarakodást, van áru vagy nincs. Ha nincs, akkor legalább tudná biztosan, hogy mikorra lesz... :U Az ígéretéből nem tudok konfigot építeni...

    Asusban milyen korlátozás volt a 4X-slot miatt a vacak slotleosztáson kívül? :DDD

    Én amúgy nagyon úgy néz ki, holnap veszek egy E758-as EVGA-t, kíváncsi leszek milyen... mondjuk, minimum Asrock-killernek kell majd lennie... ;] Nekem megéri az a lap, nagyon tetszik. Persze, ár/teljesítmény mutatója nem éri el az Asrock-ét, de a szolgáltatásaival felülmúlja. (10 év gari, mérőpontok, minden mi szem-szájnak ingere és rajta lehet egy X58 lapon, +kitűnő slotkiosztás, jó csipszethűtés, debug kijelző, E-LEET, 1066Khz-es tápkör, stb)

    A SWIF-jeimben az volt a legszebb, hogy 1500FT/db áron jutottam hozzájuk. :D A légszállításuk tényleg jó, de a "radiátorteljesítményük" csak közepes. Tehát ha ellenállást raksz mögé, nem tud olyan erős légnyomást kelteni, hogy sok levegőt préseljen át. Ez a halkság ára. :) De azért 1600-on már tetemes a szellője radiátoron vagy porszűrőn keresztül is, de a hangja is megjön kissé. :K A HAF az nagyon jó kis ház, de nekem sehogy nem ér meg egy ház 32-35K-t... A CM590-esem 12K bruttó árért vettem, szerintem ennyiért bestbuy volt. És így porszűrőzni is könnyebb, nekem nem vált be a harisnyás módszer. :B (Csak oldalt kellett a 14-est az első két befújó kész volt gyárilag)

    Amúgy az Asrock jobb P55 lapjai egész szimpik így 25-30K körül. Bár akkor se kéne s1156 semmi szín alatt, de jó látni, hogy fejlődnek. :K Mondjuk nekem nem lenne feléjük még bizalmam... De lehet, 2-3 év múlva, ha jól küldik, és nem lesznek rossz tapasztalatok, Asrockos leszek... :C

    [ Szerkesztve ]

  • vhunor

    őstag

    válasz Henk #17058 üzenetére

    Nem nagyon volt rá időm, de a megahalems jobb a mugennél 1-3 fokkal ha a cpu-t nézem. Ha viszont az NB hőmérsékletéről, többel is, mert van alatta rendes légmozgás, a mugen alatt majd megfőtt a rampage II gene amúgy is melegedésre hajlamos NB-je (Kama Angle mellett 62 fok, mugen mellett (inkább alatt) 71 fok...), a prolimával ismét "normális".

Új hozzászólás Aktív témák