Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz -Gabesz- #15392 üzenetére

    Ezzel az NF200 megoldással van egy nagy baj. Mégpedig hogy nem csinál 2*16 sávot. Képzeld ezt úgy, mint egy autópályát... Egy városba 16 sávon akarnak ki-be közlekedni az autók, 2 másik városból. A két másik város egy csomóponton (NF200) keresztül csatlakozik a harmadikba vezető úthoz, ahol a 2*16 sávról lehet a célállomásra vezető 1*16 sávra ráhajtani. Magyarul csak akkor javult a helyzetünk ahhoz képest, mintha közvetlenül lenne a 3 város két 8 sávos úttal összekötve, mikor csak 2 város között van forgalom. Magyarul pont akkor piszkít maga alá a rendszer, amikor a legkevésbé kéne, komoly terhelés alatt....
    Ezzel szemben az X58-ban 36 teljesértékű sáv van, amit a lap tervezői oda drótoznak, ahova akarnak, és ezek egy nagy sávszélességű kapcsolaton keresztül (QPI-link) csatlakoznak a procihoz. Azért belátható, hogy az NF200-as megoldás azért nagyon messze van a teljesértékűtől, bár azért jelentősen jobb, mint a 8*8-as felállás....
    Amúgy az NF200-al még egy-két apróbb baj van, miszerint növeli picit a PCIe késleltetését (Lynnfield 1-ik elméleti előnye kilőve) a másik pedig, hogy NV gyártmány, ami nekem mint alaplapi eszköz, nem valami szimpi.... :U Arról nem is beszélve, hogy ezek a csodalapok már közelítik egy közepes X58 lap árát.... :U
    Az I5-nél ne menjünk bele, de nekem nagyon nem szimpi pár dolog, szerintem "kicsit" összecsapták azt a rendszert.... A tesztekben pedig sokszor azért húz el, mert az erősebb TURBO alapórajelen sok esetben gyorsabbá teszi a rendes I7-nél. A memóriavezérlő -1 csatornája pedig nem is igazán sebességben, hanem méretben fájó.... Nekem pl. sokkal jobban bejön a 6GB ram, mintha csak 4 vagy 8 lehetne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák