Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zserrbo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tudom hosszú, de nagyon fontos lenne az értelmes válasz.

    Valakinek van személyes tapasztalata a dinamikus kontraszt okozta ''villogásról?
    Olvastam több helyen, hogy tapasztalnak ilyet, kérdem én mennyire igaz ez, stb...?

    Most van egy 940BF típusú monitorom, ma lett benne kijelzőcsere, de felül és lent fehér bevilágítási folt van és az egész képernyő is foltos, nem a kijelző felületére gondolok persze. Már átvittem 2 másik géphez is, az egyik másik lakásban is volt, de ott is adta a hibát, a boltban nem! A gépemen amúgy friss VGA driver van, de mivel több gépnél gond volt így ez nem lehet gáz. Már nagyon elegem van hogy mindig rossz, ezért ki akarom végleg cseréltetni egy másikra, de melyikre ezt nem tudom. Még nézelődök, de véleményt kérnék erről a monitorről akinek már van:

    A Samsung 932BF, amit szinte az összes helyen rosszul írnak, Vagy a nevét vagy a tulajdonságait írják el vagy mindkettőt. Ez egy elég friss monitort, nemrég jelent meg én egyetlen vevőt ismerek az is árpilis elején vette. A gyártó oldalán semmi infó csak a spanyol oldalán [link] Amúgy a magyar Samsung zöld számot felhívtam ott készségesek voltak, bár az erre szakosodott kollega szakértelme nem volt kitűnő, de nem is volt amatőr annyira, még elnézhető. Meg is tudta nézni a monitort, mert kérdeztem az állíthatóságát, az infóból ami nála volt ,abból nem tudta meg pontosan. Azért azt nem tudta megmondani hogy hány bites a monitort, pontosan ezt nem értem én sem hogy van, de láttam már monitoroknál (LCD Tn panel) 6+2=8bit-es adatot színmélységeől. Pontosan nem tudom mit jelent, esetleg valaki majd megmondthatná.

    A másik amit kinéztem: Belinea 1980 S1
    [link]

    Részletes adatok róla:
    [link]

    A beépített hangfalakra nincs szükségem, de ahogy emlékszem a Belinea monitorokban szinte mindig van. Lehet tévedek.

    Az igaz hogy hiába 8ms-os, de mivel MVA paneles, a másik meg TN így kb 4ms-mal ér fel? Na meg ninsc overshoot gondolom.



    [Szerkesztve]

  • zserrbo

    aktív tag

    Hali!

    Most vettem egy Lg M2352D tv-monitort, vga kábellel összekötve felismeri a laptopom, de hdmi-vel nem :( Asus k70ab laptopom van de azt írja nincs jel. Pedig beállítottam az adott hdmi portnál, hogy pc vagy épp hogy set-top-box, mert most kipróbáltam a t-home boxával (nem mellesleg a t-home-tól kapott hdmi vadi új kábelével próbálom összekötni, mert a tv-hez nem adtak).

    Mit ronthatok el?

  • zserrbo

    aktív tag

    Adott egy pár hónapos Samsung t24d390ew monitor/tv, aminél akárhogy állítom a fényerőt vagy mást akkor is ad gondolom a tápja egy cicergő hangot szinte folyamatosan (1-2sec marad ki). Halk, de baromi idegesítő. A monitor nem pwm-es, gariztatható ezért a termék? (Emag-on lett véve)

  • zserrbo

    aktív tag

    Adott egy Acer KG251es monitor, ami egyes játékoknál gyakran nem megy freesyncben. Elsötétül a kép, majd visszajön pár másodpercre, majd újra elmegy a kép. A monitor FPS számlálója ilyenkor konstans 144Hz azaz nem megy a freesync. Próbáltam 2 displayport kábellel. Egy 1050Ti kártyám volt eddig, gondoltam az a gond, hogy valamiért ez a monitor nem megy rendesen a Gsync kompatibilitás módjával. Most vettem egy 5600 XT-t és a probléma úgyanúgy fenn áll 2 displayport kábellel is. Most épp a Total War Warhammer II-nél produkálta többször is, amikor elindítom a játékot.

    Szerintetek is mehet a garancia? A Win-t nem raktam még újra, de nem hinném, hogy az lenne a gond. Ha csere lesz a kalibráltatást fogom sajnálni :(

Új hozzászólás Aktív témák