Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz dunc #5701 üzenetére

    Felfázott, és csak szimplán szorulása van. Reggel már szinte semmi baja nem volt.
    Tejet kell neki adni, hogy meghajtsa, folyadékot, meg macska vitaminokat... Illetve melegben tartani, és folyamatosan pisiltetni.

    3 napja, egész nap nem akart bejönni, valószínűleg kint döglött a hideg kövön. Hívogattam, eljött az ajtóig, nyávogott kettőt-hármat, majd fogta magát, és visszament. Gondolom brusztolt amiatt, hogy előző nap házibuli volt, és nem tudott a szokásos helyeire lefeküdni.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz dunc #5701 üzenetére

    Na akkor nagy vonalakban az elmúlt hónap történései.

    Miután 2 napon keresztül semmi javulás nem történt el lett víve másik orvoshoz, ahol anno kezelték mikor egy év difivel szétvágta a két mellső lábát, a talpától a mellkasáig, és izmot kellett varrni, és bőrt pótolni.

    Az új diagnózis szerint felfázott, és ez elindított nála egy hugyúti fertőzést, aminek az eredménye hugykristályok kiválása a hólyagjában. A fertőzés pedig elég makacs mert a hólyagban kivált, és a folyamatos fekvés miatt leülepedett, kristályok között megmaradt, és folyamatosan visszafertőzte magát. Az egyik ottani orvos müteni akarta, vagy katéterezni, de az idős macska létére megviselte volna az altatás, lehet hogy ébredt volna belőle fel, így maradt a gyógyszeres kezelés, ami a veséjét, és a máját teheti tönkre.

    Kapott egy hónapom keresztül tartó kezelést, majdnem minden nap egy antibiotikumus injekció a sejhajába, hétvégénként pedig ugyan az, csak tablettában. Ez nem volt egyszerü, mert miután ráharapott az egyik sonkába, és margarinba rejtett tablettára, mindent bizalmatlanul fogadott. Még a májkrémet is nyalta, amit előtte disznó módon hörögve falt fel pillanatok alatt.
    A fertőzés szépen elmúlt, de a kristályok még megvannak ugyanúgy, így most arra egy spec diéta szerint kell gyúrnia, hogy mozgással felkeverni, és kihajtani belőle mindent szépen fokozatosan.

    Mozognia kéne, de nem hajlandó Már a pórázon gondolkodok. Még többet alszik mint előtte.

    (nincs hosszú ü-m)

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák