Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz Reno7 #5544 üzenetére

    Én inkább nem ajánlom a startaprón hírdető, fajtasokasitók felkeresését. A legtöbb esetben nem biztos, hogy megbízható a vérvonal, és az, hogy honnan származik - tisztelet a kivételnek - ha már hajlandó vagy pénzt adni egy macskára akkor azt tedd körül tekintően. Nekem van egy mezei házi cicám, de tavaly egy kiállitáson bele szerettem az abesszin fajtába és idén elhatároztam, hogy szerzek egyet. Találtam egy megbizható tenyésztőt - nem szaporitót -, ahol talán 2 év múlva hozzá juthatok egy kis cicához úgy, hogy elötte megelözi ezt egy család látogatás, hogy hova is fog kerülni a kicsi és csak utánna kerülhetek szóba. Szerződéssel adják oda amibe bele van foglalva, hogy 7-8 hónapos korában ivartalanitva lesz és 1,5 éves koráig kétszer látogathatják orvossal, hogy egészséges a cica. Ez így kicsit furcsának tünhet, de ezek mégsem bolti cikkek. Ja, és árat még nem tudok, bár kb. 15000-25000 forintal lesz csak drágább mintha egy expreszes hirdetőnél venném. Már csak azt kellene tudnom, hogy adom ezt be a páromnak :D ? Nekünk ez az egy cica ami van kb. 5000-10000 forint közötti költségben van havonta. Ebbe benne van az alom, ami nem párszáz forintos valami mert azt nem szereti sem a cica sem a párom ( és még büdös is ), kaja, tápok, játékok, idegbajt kap ha úgy megyünk haza a vásárlásból, hogy nem viszünk neki valamit, de amortizálja is őket. Változó a költség, mi néha fürdetjük, így sampont is venni kell de csak majdnem évente +1500 forint. Négyhavonta kullancs és bolhaírtó spot, 3500 forintól csillagos égig. Éves oltások amiknek a pontos árát nem tudom. Szóval nálunk azt hiszem ennyi a reális átlag havonta, 5000-10000 forint. Nem baj, ezt megspórolom a bkv bérleten :)) .

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák