Új hozzászólás Aktív témák

  • Skotos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne az alábbi konfig:
    Alaplap: Gigabyte Intel EP43-DS3L
    Memória: Geil Ultra DDR2 1066MHz KIT 2GB CL5 (2x1GB)
    VGA: Sapphire PCIE HD 4830 512MB GDDR3 HDMI
    Processzor: Intel Core 2 Duo E7400 2.8GHz 3 MB cache BOX

    Nem húztam, bár az a beépített M.I.T. egyből 3.12 GHz-re húzta, 333 FSB, ramokat 1333 MHZ-re. Egyből optimális beállításokat töltöttem be. Sajnos így is lefagy, sőt fail safe módban is. A boltban a vásárláskor javasolták, és a ramok dobozában is volt egy felhívás arra, hogy több voltot adjak a ramoknak. Elmentem egészen 2.4V-ig 800MHz-en és 1066MHz-en is fagyott a két rammal. 2.2V 800MHz-en stabil volt elég sokáig (de csak egy modul az 1. slotban). Felment így egy Vista, illesztőprogramok, majd Kaspersky telepítésekor megfagyott. Sőt mikor a pendrivemat rákötöttem egyből megfagyott. Csak csökkentett módban sikerült felmásolni a cuccokat. Vistat leszedtem, XP SP2 eszközök telepítésénél befagyott, és itt hagytam abba. Variáltam az egy modult a slotokban (1,2,3), de mindig fagyott. Sajnos a bios verzióját nem néztem meg, szóval ezt nem tudom most közölni, de számomra nem tartozik az első lépések közé a bios frissítés. Szóval ha van valami konfigurációs beállítási tanácsa valakinek, kérem ossza meg, és csak azután nyúlnék a bioshoz. Megjegyzem nem vagyok hardware guru.

Új hozzászólás Aktív témák