Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mm779

    tag

    Sziasztok!

    Mostanában szeretnék összeállítani egy AMD AM4-es config-ot Ryzen 1600-ra építve. Az igazság az, hogy még sosem raktam össze egyedül egy teljes config-ot, noha az alkatrészeket már nagyjából kinéztem. Tudom, hogy pár ezer forintért összeraknák ott, ahol megveszem a gépet, de most tényleg az lenne a cél, hogy megtanuljam hogyan kell. Azért is esett a Ryzen 1600-ra a választás, mert ugye az tuningolható és idővel azt a részt is ki szeretném próbálni. (Azért teljesen nem vagyok laikus, nyúltam már gépbe, meg dugtam át kábeleket / jumpereket, bios-t is tudom alapszinten babrálni, Windows-t is tudok telepíteni stb., csak össze még sose raktam gépet nulláról).

    A kérdésem az lenne, hogy egy kezdőnek gép összeszerelésnél mire kell figyelnie? Van esetleg a neten valamilyen jó magyar / angol nyelvű tutorial (akár youtube-os csatorna) ahol eléggé alaposan, szájbarágósan elmagyarázzák, hogy mire kell figyelni, mit hogyan kell beállítani stb. ?

    Pl. abban sosem voltam biztos, hogy új proci + alaplap esetén kell kenni hűtőpasztát a processzorra? Vagy csak akkor ha már használva volt egy ideje? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre gondoltam, ami felmerülhet és nem nyilvánvaló egy kezdő / laikus számára. (Meg, hogy nehogy úgy dugjak össze valamit, hogy agyonvág az áram :P ).

    Bármilyen tippet / tanácsot szívesen fogadok!

Új hozzászólás Aktív témák