Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nonkeat

    csendes tag

    válasz Sinesol #30934 üzenetére

    Sziasztok!

    Ma beszereztem egy AKG K430-as fejhallgatót, miután két estét azzal töltöttem, hogy képbe kerüljek a témát illetően.
    A 10.000 Ft-os kategóriát szemeltem ki, és nem circumauralra mentem rá (de nem volt kizárva).

    Nekem fontos volt a hordozhatóság (jár hozzá ízléses fekete tok, a fejes pedig "transzformálható"), valamint a tiszta hangzás a mély-közép-magas tartományokban.

    Szóval hazahoztam, most járatom be és a tapasztalataim szerencsére megegyeznek azokkal amiket a neten olvastam róla. A hangzás kristálytiszta. A mély tényleg nem kap kiemelt szerepet, de számomra ez nem hátrány, mert egységesen hallgatok dance/metal/rock zenét, és terveim szerint beszerzek egy FiiO E6-os erősítőt amivel hardware-esen tudok emelni basszuson ha a zene azt kívánja meg.

    Ami kifejezetten tetszett, hogy a gitárok hangja szép tisztán szólal meg, és mellette az énekhang is a helyén van. A mély hangok kellemesen hallatszódnak és egyáltalán nem vonják el a figyelmet a többi hangról, de ott vannak, és kiegészítik a hangzást.

    A PC mellett kipróbáltam már a telefonommal is (HTC Desire) ahol bekapcsoltam az equalizert, és valami eszméletlen jól szól!

    Anyaghasználat terén jobb lett mint számítottam. Nincs olcsó műanyaghatás, a bőr borítás pedig gyönyörű, a stílusom.

    Negatívumként olvastam a neten, hogy a kábele hajlamos a megtörésre, ezzel kapcsolatban még nincs tapasztalatom mivel friss vétel. Mindenesetre különösen vigyázok nehogy rácsapjak a kábelre egy-két bulis szám alatt. :)

    Nekem tetszett még a dobozolás, és értékelem, hogy adtak hozzá átalakítót is.

    Végszóként annyit, hogy aki DJ fejesre vágyik extra bass-szal eq nélkül ne ezt válassza. Akinek viszont kiegyensúlyozott tiszta magasok a fontosak, és a basszra rá tud csavarni egy kis kakaót erősítővel ha club zenét szeretne hallgatni, annak bátran tudom ajánlani. Eddig elégedett vagyok vele.

    Egyébként most a fehér színű változat akciósan 3000 Ft-tal olcsóbb, így 10.000 Ft helyett 7.000-ért jutottam hozzá. Ennyiért nem féltem magammal vinni az utcára, ahol a mérete és stílusa miatt sem kell aggódnom.

    Ha valakinek van még tapasztalata a K430-cal kapcsolatban, szívesen venném ha megírná.

Új hozzászólás Aktív témák