Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz ajaxon #106824 üzenetére

    A Fidelio X2HR azért magasabb kategória hangban. Ha kell egy korrekt, masszív, zárt fejes 25k körül, akkor jó a HyperX Cloud.

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz ajaxon #106824 üzenetére

    Cloud 2-es rég volt nálam, az se volt rossz emlékezetem szerint, de az Alpha most kiszorított gyakorlatilag minden zárt fejest itthon. Hozzá teszem, hogy az enyém még a Kingston féle. HP-sat nem hallottam, mindenféle mendemonda alapján meg nem akarom fikázni az újat. A gyárihoz eléggé hasonlító csere párna se érkezett meg, és most jelenleg a Monitor 60-as protein leather párnája van fent, de azzal is nagyon tetszik (kényelmesebb a gyáritől, de a hangja jobb lesz egy kevésbé széles párnával).

    Az Alpha a régi, nem hi-res Pro-50-esnél kigyenlítettebb, de azért szintén egy V hang. Hi-res-ből Pro-10-est meg Pro-G-t hallottam (azok is kiegyenlítettebbek a régi, nem Hi-resnél), kb. hasonló hangszín, de azoknál egy jobb fejhallgató az Alpha.

    Itthon nálam a 2 Sonyt túrta ki, az MDR-1am2-ben picit több volt nekem a magas, mint ami jól esik, meg bazi könnyen volt hajtható. Sokszor már idegesítően kevesett kellett a potin tekerni. A "sima" MDR-1A-nál meg kevésbé dobhártya ütős a bass. Ott van, de nem cseszi szét a füled. Ennyire nem volt drága a helyzet, de időnként azért meglepett a Sony.

    Az MDR-1A egyébként maradni fog. Annál kényelmesebb zárt fejes nem volt még rajtam "evör".

    Nyitottat nem szeretek a zárhoz hasonlítani, de pl. az X2HR-nél lévő magas kiemelés nincs, viszont az anyagminősége attól elmarad, és a színpad is kissebb. Másra használom a 2 fajta fejest. Zárt nálam csak akkor van fent, amikor a nappaliban a család még itt van, este/éjszaka meg ott a nyitottak.

    Engem egyedül a kábele idegesített, de azt meg megoldottam.

    Szerintem az egyik, ha nem a legjobb fejes 30ezerig, csekély kompromisszumokkal. De most már kivárnám a Black Fridayt. Pár hete is volt rá emagos akció, 18-19ezer ft volt.

    Nálam mostanában egyébként eléggé vissza szorult az X2HR használat, mert inkább a régi, AT TAD-500-asat nyúzom. Ettől még az X2HR egy régi szerelem, nehezen engedném el. Pl. ha bedöglene az Ifi Zen Dac V2, akkor a TAD is elvesztené közpénz jellegét a privilegizált státszát, mert az meg csak azzal hallgatható.

    Szerintem ne engedd el. Ha nagyon nem kell köv. fejes, várd meg, hogy törjön a Pro-50-es csuklója, és vehetnél utódjául egy Alpha-t. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

Új hozzászólás Aktív témák