Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    sziasztok!
    A segítségetek szeretném kérni:
    a barátnőm szeretne notebookot/netbookot venni, suliba vinni, otthon használni.
    Internetezés-szövegszerkesztés mellett szeretne picit játszani is rajta (Simset.. :) ), persze nem fullhd-ban, de azért elinduljon és ne 3 fps legyen.
    A keret nagyjából 90k (, de inkább kevesebb, hogy maradjon pénze vásárolni.. :) ).

    A kis méret, és a hordozhatóság miatt gondoltam netbookra, és a jobb teljesítmény miatt elsősorban az AMD-platformosokat néztem.
    Fontos szempont, hogy tetsszen is neki, a HP 2510p/2530p kiesett sajnos (én ezeket ajánlottam neki először), de pl a lenovok sem jöttek be neki.
    Tehát, amikre szűkítettem:
    Asus 1015BX C-50/C-60, ati 6250, 2GB ram - ezek procitól függően 68k/77k
    Acer Aspire One 722 C-60, ati 6290, 2GB ram - 84k.
    Továbbá az Asus 10" és 2 év gari, az Acer 11,6" és 1 év gari.

    Megéri az erősebb proci/vga / nagyobb kijelző azt a pluszt?
    Esetleg van más, amit inkább ajánlanátok helyette?

    Valamint - pirosban jobban tetszik neki mindkettő, de:
    - Asusból nem találtam - van egyáltalán itthon? A gyártó honlapja szerint készül ebben a színben is.
    - Az Acerből pirosat csak windowsszal együtt láttam, ami megdobja az árát - lehet nélküle kérni?

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    @ AxBattler, NathanCullen, runner 125:
    Köszönöm szépen a segítséget!

    Hát igen, ez volt a bajom nekem is mindig a számítógép-vásárlással - van rá X keret, de ha megtoldom még egy picivel, akkor már kijön egy jobb, de ha azt még egy picit többel, akkor még jobb.. szóval nehéz meghúzni a határt. :)

    C-50 és C-60 között érezhető a különbség amúgy? Benchmarkokat nézegettem, és ott átlag 20%-kal több pontokat kapott a C-60; ez érződik "normális" felhasználásnál, sebességben is?

Új hozzászólás Aktív témák