Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yurp

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is netbook vásárláson töröm a fejem.

    Kritériumok: Viszonylag hosszú élettartam, vigye el a normál windowst, vagyis, ha véletlenül többre is akarnám használni, mint írásra, akkor jó legyen. És minimum 11,6 colost szeretnék, nekem a 10,1-es egy csöppet pöttöm, de azért legyen könnyű (max 1,5kg).

    Ezek alapján kiválasztottam 3 szinte azonos laptopot, amelyek:

    Lenovo IdeaPad S205 - 122 ezer

    Ebben a konfigurációban ugye az AMD e-350-es procija van (291. helyezett a mobil cpu benchmark listáján), 4GB RAB (DDR3 1066MHz), 500GB HDD, Ati HD 6310-es VGA (208.), és 5 órát bír az aksija az alap 2200 Ah-s aksival, elvileg 1,45 kg (egy youtube-os videón mérte le egy fószer ugyanezt a konfigot) és 2 év gari van rajta (ha a normál szervizes Lenovo gari, az a jó, mert a hivatalos szerviz elég közel van hozzánk).

    Ebben a gépben tetszik a külseje, a kis aksi töltő, meg úgy jól egyben van az egész. Ráadásul ebből a változatból ugyanitt 97 ezerért van beépített 2GB RAM/320GB HDD-s változat és 93 ezerért 1+2GB RAM-os/320GB HDD-s windows nélküli változat. Ezzel csak az a gondom, hogy az 1+2-es azt jelenti, hogy hozzá csomagolnak egy 2GB-s RAM-ot, amit utána nekem kell beraknom (vagy berakatnom). Ilyenkor nem lehet gond a garanciával? Tehát szerintetek megéri win7 nélkül venni,de kisebb vinyóbal és kevesebb RAM-mal?

    Ezzel kapcsolatosan az a kérdésem az ehhez jobban értőkhőz, hogy ez a konfiguráció elvisz-e egy 64 bites Win 7 Professionalt (az van nekem itthon campus kóddal jogtiszta), valamint megkérdezném greensland-et (mivel ő azt írta, hogy az övét angol bill-el szállították), hogy akkor is magyarnak volt-e feltűntetve a bill, amikor ő rendelte, mert most már magyarnak van írva. Emellett, hogy az eredeti Lenovo IdeaPad garancia levelet kapta, vagy más módon van gari a termékre (erre tegnap hívták fel a figyelmem a hivatalos pécsi Lenovo szervizben, mivel elvileg az ő listájuk szerint ebből a típusból a lenovo még nem hozott be az országba).

    Acer TimelineX 1830TZ - 125 ezer Ft

    Ez a konfiguráció bizonyos szempontból jobb, bizonyos szempontból rosszabb az előzőnél.

    Ebben erősebb a proci, mivel egy Intel Core Duo SU5600-as van benne (260.), kisebb a memória (3GB) és a vinyó is (320GB), ráadásul Intel HD grafikus kártya van benne. Ami viszont komoly előnye, az az 5600 mAh-s akku, amivel elvileg akár (gondolom "írógép" funkcióba) 8 órát is elmegy.

    Igazából csak egyfajta összehasonlításnak és a procija miatt vettem fel a listára, mert tulajdonképpen közben rájöttem, hogy a többi eléggé elmarad az előző és a soron következő géptől. Minden esetre várom a véleményeket.

    Lenovo IdeaPad U165

    Ez a a három közül talán a "legrégibb" gép (sok helyen már nem is kapható). Az AMD K625-ös (275), ami kb. félúton van az előző két proci között processzora van benne, ami számomra kedvező. 4 GB DDR3 1066MHz RAM, 500GB HDD, Ati Radeon 4200-as videókártya (225.), win 7 van a konfigban. Komoly hátránya az előző kettővel szemben, hogy csak 2USB van rajta, bár ez ugye külsőleg bővíthető. További bibi, hogy mindenhol 3 cellás aksival láttam (ahol nem kapható), tehát meg kell még kérdezni, hogy ebben konkrétan milyen aksi van?

    Szóval tulajdonképpen akkor azt szeretném megtudni, hogy kinek mi a saját véleménye, ha valaki találkozott már/ismeri valamelyiket, akkor írjon róla valamit és segítsetek nekem választani.

    Üdv

    Yurp

Új hozzászólás Aktív témák