Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz ercsu4 #20702 üzenetére

    Nos, ez egy összetett kérdés, és néhány fontos infót kihagytál a hozzászólásból:
    Mennyi pénzt tudsz rászánni?
    Mire használnád még a gépet (a felsoroltakon kívül)?
    Van-e vmilyen extra, amit feltétlenül tudnia kellene?

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz ercsu4 #20702 üzenetére

    - A billentyűzet hiánya miatt a tablet helyből kiesik, az csak tartalomfogyasztásra való igazán.
    - Általános elterjedtsége (illetve el nem terjedtsége) és programkompatibilitási okok miatt én egyetemistaként Macbookot nem vennék. Azt majd diploma után, ha olyan munkád lesz, amire az a legcélszerűbb, vagy olyan munkakörnyezetben fogsz dolgozni. Ma még azért 98%-ban Windowst, vagy Linuxot használnak az emberek.
    - Ha sokat cipeled, akkor nagy akkus, kis méretű (11-12"-os képátlójú) notira vagy netbookra van szükséged.
    - A kisméretű, kellően erős, szinte agyonverhetetlen, úgynevezett "üzleti" szubnotebookok sajnos elég drágák, úgy 250.000,- től a csillagos égig terjedő ártartományban kaphatók, leginkább túlfizetett managerek kezében látni ilyesmit.
    - A normál méretű noti (15,6", kb. 3kg) az otthonra kitűnő, viszont folyamatos hurcibálásra nem túl praktikus: jellemzően akkus üzemidőben sem tudnak sokat.
    - Marad a netbook, ez egy viszonylag gyenge processzorú, ám energiatakarékos (hosszú akkuidős) holmi, amiből egészen használhatatlan gépecskék és jó teljesítményű, majdnem teljes értékű számítógépek is vannak, egészen elfogadható áron.(100-140k HUF közötti tartományban)

    Office-ra, Pdf-re, alkalmi filmnézésre megfelelő választás az AMD Brazos processzorai közül a legnagyobbakra (E-450, vagy az utódai) épülő gépek. Nem túl gyors, de keveset fogyaszt, ráadásul a videokártya része is egészen komoly.
    Ha főleg a "munka" a lényeg, akkor inkább az Intel két magos Celeronja, Pentiumja, vagy picit bővebb pénztárca esetén az i3 processzoros gépek a nyerők: ugyanannyiért, vagy alig 10-20 ezer forinttal többért másfélszer-kétszer olyan erős gépet kapsz, ami így később fog elavulni.

    Konkrét típusokat nem szívesen ajánlanék, mert amelyeket én legjobbnak tartok (Lenovo e125, e130, e135) az külső megjelenésében nem szokott a hölgyek ízlésének megfelelni, pedig messze ezek a gépek adják a legtöbbet azonos árért. (Túl "sarkosak", túl "ipariak"...) Hasonló processzorral "nőiesebb" gépeket árul például az Asus. (Több színből lehet választani, bár hasonló árért viszont többnyire szerényebb a kiviteli minőség és a műszaki tartalom)

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • AxBattler

    félisten

    válasz ercsu4 #20704 üzenetére

    Hát, ha 4-5 évig használható darabot akarsz, akkor 120k alatt nem úszod meg.

    Amit én ajánlanék:

    Lenovo E130 / E135 - 115k
    + 1év garikiterjesztés - 10k (?)
    + kölső DVD-író (opcionális)

    szerk.: és hatványozottan egyetértek bogyo112-vel. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz ercsu4 #20704 üzenetére

    80 ezer forintért túl sok kompromisszumot kell kötni: silány gyártó gyönge masinájára telik ebből az összegből. Próbálj még egy kicsit hozzá tenni, akkor egy sokkal-sokkal használhatóbb gépet tudsz venni... (mármint ha kizárólag új gépben gondolkozol)

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • AxBattler

    félisten

    válasz ercsu4 #20704 üzenetére

    Hardveraprón lehet találni jó állapotú használt üzleti subnotikat, pl.:
    (szerintem mindketten maximálisan megbízható eladók)

    HP Elitebook 2530p
    Magyar billentyűzettel, 3 év garival, SSD-vel szerintem ez egy szuper ajánlat. Ha kevés az üzemidő, akkor később lehet hozzá venni 9 cellás akkumulátort.

    HP Elitebook 2530p
    Nagy SSD-vel, 9 cellás akksival ez szintén egy ajánlott darab. A garanciája ugyan lejár jövő nyáron, de ezt - gondolom - a fentihez hasonlóan meg lehet újítani.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák