Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeratul

    addikt

    válasz Fleed #8419 üzenetére

    HDra az ion nélkül atom processzoros netbook-ok alkalmatlanok, kérdés hogy nagyobb kijelző a néha napján megnézett HD és néha valami játék megéri e neked a felárat, de ennyi erővel vehetsz ULV-t is az ha intel 4500HD van benne akkor garantáltan viszi a HDt, de játékra csak nagyon korlátozottan lesz alkalmas.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Fleed #8419 üzenetére

    Persze, nyugodtan kérdezz csak :) Két teljesen különböző gép közül akarsz választani, de lehet, hogy neked egy harmadik kellene. Netbookkal (és most a 1201N is ide tartozik) ne akarj játszani, mert még az ION-os gép is csak a sok évvel ezelőtti játékokkal bírkózik meg, az alap, nem ionos netbookok (mint pl. HP 5101) még gyengébbek. A netbook ideális irodai alkalmazásokra, netezésre, divx filmekre, zenehallgatásra és egyéb hasonló, általános célra, amire nem alkalmas, az a komolyabb multitaszking (2-3 programnál többet szerintem nem érdemes szimultán futtatni), nem alkalmas bármiféle reenderelésre, kódolásra, HD filmekre (kivéve az ION) és persze játékra. A 1201N bár kétmagos, mindkét mag atom, tehát még mindig harmatgyenge egy CULV-hez képest pl, egy előnye az alacsonyabb fogyasztás. A 1201N elég hibrid megoldás, én 12"-on már nem atomot választanék, hanem CULV-t, de ha játszani akarsz, akkor ott is olyat kellene keresni, amiben nem az intel X4500mhd van.

    Összegezve: ha netbookot szeretnél, akkor kis teljesítményt kapsz nagy üzemidővel, viszonylag olcsón, ebben a szegmesben a HP 5101 szerintem az egyik legjobb választás. Ha játszani is akarsz, a 1201N is kevés lesz, jobban a zsebedbe kell nyúlni, és nem netbookok között nézelődni. Én személy szerint nem igazán értem a 1201N piaci jogosultságát, azok már CULV vizek.

    A renew gépekre változó garanciális feltételek érvényesek, a szóban forgó HP 5101-ekre 1 év garanciát vállal a HP, és plusz 1 évet a notebookstore (aki ott vette), HP Gold partner.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli G

    tag

    válasz Fleed #8419 üzenetére

    Játék... én szoktam netbookon is, GTA San Andreas, Colin Mcrae rally2, Live for speed Z, F1 challenge, Gish, World of goo, plants vs zombies... ezeket próbáltam és simán mentek HP5101-en.(colin xp kompatibilitás hiba miatt -gondolom...néha resize/lose focus bug-ol).

    HD... Volt már olyan HD film amit éppen le tudott játszani a megfelelő kodekekkel, de nem jellemző.

Új hozzászólás Aktív témák