Új hozzászólás Aktív témák

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz RoSSo3 #16490 üzenetére

    megnéztem, mennyivel nagyobb a 11'6-os képátmérő, mint a 10-es. Nos, azt kell mondjam, még belefér, szóval ezek a gépek is szóba jönnek, sőt, talán még jobban is tetszenek, mint a kisebb társaik.

    Én mondtam, hogy a 11,6" is kicsi, de mégis sokkal jobban használható, mint a 10". :)

    és ha jól láttam, ezeknél van gyárilag 4 gigás, windows 7-el, igaz, nem 100 körül, inkább 130 körül.

    Igen, mert amit pl. linkeltem neked ThinkPad E125-öt E-350 procival, az inkább subnotebook, mint netbook és azért is van mellette gyárilag 4GB, mert több dologra használható, mint egy hasonló méretű netbook, amihez elég a 2GB is.

    mindent összevetve, ti melyik gépet ajánljátok? mondjuk 130 a max, legyen bővíthető memóriája, képméret vagy 10-es, de inkáb 11'6-os, és oprendszer windows 7, vagy más, de házilag könnyen (!) win7-re varázsolható.

    Korábban ajánlottam neked a 11,6"-os ThinkPad E125-öt, matt kijelzővel 110k-ért. Itt is van a topicban, akinek ilyen gépje van. Ebben a kategóriában nagyon jó vétel: KATT
    Hallgasd meg itt mit mondanak róla: KATT

    A Windows 7 mint írtam pikk pakk telepíthető rá pendrive-ról, csak egy 4GB pendrive, egy letöltött Windows 7 kell lemezképfájlban vagy egy telepítő lemez, amiről a Microsoft hivatalos programja elkészíti a pendrive-ról telepíthető Windows 7-et. Ugyanúgy kell róla telepíteni, mint egy DVD-ről. Paríció, user név, stb. stb. Majd telepítés után ugyanúgy elkell távolítani mint egy DVD-t. Egyszer kell feltelepíteni, utána ugyanúgy, mint DVD-ről telepítve, a merevlemezről indul mindig, nem kell a pendrive. KATT IDE

    Esetleg 12,1" Asus 1215N. 124 ezer, Win 7-tel, de csak 2GB RAM, 2 magos Atom + ION 2. Kb. egyszinten van az E-350 + 6310-el. Ez viszont nem matt kijelzős, ujjlenyomatgyűjtős csilli-villi Eee PC, nem pedig matt ThinkPad: KATT
    Vagy ugyanez az Asus Eee PC, de AMD E-350-el: KATT

    Ha választani kéne én az E-350 + 6310-re szavaznék.

    Drágábban van még Y szériás Sony Vaio, ugyanezzel a hardverrel. 140k környékén kapható Win 7-tel.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

Új hozzászólás Aktív témák