Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enigmapanda

    újonc

    sziasztok!
    attól tartok, olyat fogok kérdezni, amire nyomokban elvileg van itt a fórumon válasz, de miután egy órája böngészem már a hozzászólásokat, nem lettem túlságosan okosabb.

    röviden a kérdés:
    szerintetek fiio x5 II-őt, vagy x5 III-at érdemesebb venni, ha:

    dacként és hordozható lejátszóként használnám (nahát micsoda meglepetés ;), leginkább egy vmoda crossfade fejhallgatóval.

    hosszabban:
    fiio x3-al kezdtem, én speciel az mk2-ővel meg voltam elégedve, viszont garanciális időn belül elszállt a fejhallgató kimenet egyik oldala. kaptam egy újat a fiiótól (nagyon korrekt a magyar képviselet, tényleg, ritkán találkozni ilyennel), annak viszont a dac kimenete volt hibás (csak a bal oldali kimenetet ismerte fel a számítógép), erre azt is visszavették, és tekintettel a sok tökölésre, felajánlották, hogy adnak nekem egy mk3-at. ennek nagyon örültem, viszont egyrészről nekem kissé csalódás a készülék - nem hangra, bevallom se jobbnak, se rosszabbnak nem hallom, inkább kivitelre, nevetséges dolgok vannak benne, lötyögnek a gombok, késik a tárcsa egy picit, a kijelzője borzasztó, a gyárilag hozzáadott bőr tokba először betettem, aztán rájöttem hogy nincs rajta nyílás az sd kártyának (wtf? a régebbin volt), kábé két óra volt mire ki bírtam belőle szedni, meg valahogy a formája se az igazi, és egyéb ilyen csacskaságok, viszont ami a lényeg, hogy kiderült, hogy a dac funkció nem működik osx alatt.

    majd persze fog, mondták tavaly. sokat olvasgatva tényleg röhej a fiio szoftveres megoldásai, ez pl szerintem etikailag is problémás, hogy olyan funkcióval hirdeted a készüléked, ami valójában (még?) nincs. újabb levél váltás, és még mindig iszonyú türelmesen, meg jófej módjára felajánlották hogy ha kifizetem a különbséget, 'upgradelhetem' x5-re, vagy x7-re is akár. az x7 nekem kiesik a pénztárcámból, és pont ezért kérdeznélek benneteket, sokkal jobban értetek hozzá.

    az x5 mk2 mellett szól az ára, a formája (hasonlít ahhoz, amit megszerettem), a súlya és a mérete, viszont ezek után nagyon nagy félelem hogy egyáltalán nem bízok a fiio szoftveres mérnökeiben, plusz ha úgy gondolkozok hogy végre le van ez a mizéria, és egy életre veszem, akkor persze ha jobb minőségileg az mk3, akkor azt venném. az mk3 mellett szól az is, hogy abban bízok, hogy az androidos felület talán jobb szoftveres kezelhetőséget ad.

    az mk3 ellen szól viszont egyrészt az érintőképernyő (én valahogy fázok tőle, de lehet jó), meg az, hogy itt többen írtátok hogy csak balanced kimeneten szól jól - őszintén nekem nem teljesen tiszta (illetve amúgy igen, de fejhallgató szempontjából nem) hogy mitől lesz balanced valami (pl hogy a v moda kábele akkor balanszolt-e vagy sem, de pl egy ilyen fülest meg tudna hajtani az mk3?) szempont a hordozhatóság, így külön fejhallgató preampot nem vennék hozzá. fontos szempont a dac (zenész vagyok, és külön kimenetként samplingelni szoktam a régi fiiomról), meg hát persze a minőség ezen belül, hogy a lehető legjobb legyen (de a 150ezres határnál semmiképpen nem mennék messzebb, nem is tudnék).

    [ Szerkesztve ]

  • enigmapanda

    újonc

    válasz #16820480 #31998 üzenetére

    igen én is erre jutottam. tehát akkor tömören, röviden, az mk3 nem tud annyival többet, mint amennyibe kerül igaz?
    (egyébként sokan bántják a kimenetét az mk3-nak, viszont - bocsánat ha hülye kérdés - ha nem balanced fejhallgatóval hallgatom a balanced kimeneten, akkor érezhető bármilyen változás? azaz csak a kimenet szar, vagy kell hozzá balanszed fejhallgató is?)

  • enigmapanda

    újonc

    kedvesek! majdnem biztos vagyok a megoldásban, de azért biztos ami biztos megfuttatnám itt a fórumon a kérdést.
    - volt egy fiio x5mkIII-am. hogy őszinte legyek, nem szerettem. megőrültem a lassúságától; custom kernelekkel már egész jól szólt, de majd egy perc volt mire elindult, folyton csak a gondom volt vele.
    - meghibásádott a fejhallgató kimenete, de garanciális még hála istennek, igy ráfizetéssel kicserélik nekem az m11-re (fun fact; x3mkIII-al kezdtem, azzal ugyanez volt a helyzet, azt is garanciálisan kicserélték, és ráfizetéssel váltottaz az x5-re)
    - igy az m11-re váltás kb tizezer forintomba fog kerülni, ami baromira megéri
    - opcionálisan viszont válthatnék m11pro-ra is, ami viszont kilencvenezer forintomba kerülne

    itt jön a kérdés;
    megéri-e a pro?

    olvastam egy rakás tesztet, értem hogy jobb chip van benne, cserébe csak egy sd kártya slot; engem ez túlságosan nem érint, annyira nem vagyok audiofil, hogy a jobb a chip megérjen 90ret, viszont az egy sd kártya is ugyanúgy oké mint a kettő, ez se mozgat túlságosan. nekem inkább a használhatóság a fontos, emiatt a súly, és az akkumlátor idő számit (mind a kettőben a sima jobb mint a pro egy picivel).
    ami elgondolkoztat viszont, az a jobb kezelésű hangerő gomb (eddig minden fiiomnál a kezelést utáltam a legjobban); ami viszont elborzaszt, az - ha jól értem - a telepithető appok teljes hiánya
    (jól értem?)

    ti hogy döntenétek?

  • enigmapanda

    újonc

    igen, sajnos; értelemszerűen a fiio magyarország nem fogja nekem más márkára becserélni ;)

  • enigmapanda

    újonc

    válasz fericske #34919 üzenetére

    hogy őszinte legyek, én nem bizom ahhoz eléggé a fiioban, hogy ennyi pénzem legyen benne, még ebben a viszonylag szerencsés helyzetben is; tavaly óta már csak egy év garancia van minden termékükre, és eddig nekem csak negativ tapasztalataim voltak (attól függetlenül hogy azt persze értem, hogy árérték arányban ez igy sem olyan rossz, de mire megyek vele, ha lassú, használhatatlan kezelőfelület, rossz szoftveres támogatás, katasztrofális ügyfélkezelés társul hozzá; az egyetlen, akikre egy rossz szavam se lehet az a fiio magyarország, ők tényleg nagyon korrektül állnak mindenhez).
    a teljesitménybeni előre lépést nem látom;
    ezt az összehasonlitást használtam eddig:
    https://hifigo.com/blogs/news/fiio-m11-pro-vs-fiio-m11-dap-hifigo (eltekintve attól, hogy a kártya foglalatokat pont forditva irták)

Új hozzászólás Aktív témák