Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam a topikot (nem olvastam végig persze), de nem igazán leltem meg amit kerestem.
    Sajnos a Diva Gem-em 6 év után lassan kezd elhalálozni (elavulni meg már 5 éve elavult), így új mp3 lejátszót keresek.

    A kritériumok ezek lennének:
    - 4 giga flash (nem kell hogy bővíthető legyen, de ha SD-vel bővíthető az sem baj)
    - kicsi, kőnnyű (lehetőleg vékony)
    - zsebben is vakon kezelhető (minimum a hangerő)
    - viszonylag hosszabb lejátszási idő, saját aksi (ha több mint 10-12 óra nekem már elég)
    - saját töltő (jó dolog az USB, de konnektor mindenhol van)
    - jó rádió (esetleg RDS)
    - FLAC lejátszás (nem gyakran használom de jól jön)
    - ne kelljen külön program számok feltöltéséhez (menjen mint mass storage)
    - nem kell se videó, se csiricsáré bizbaszok, se nagy színes kijelző, sőt lehetőleg legyen kikapcsolható a háttévilágítás (zsebem nem látja)
    - a legjobb elérhető hangminőség (ez lenne a legfontosabb)
    - értelmes kimeneti teljesítmény (legalább 2x15 mW, de 18-20 jobb lenne)
    - alacsony alapzaj
    - kikapcsolás/visszakapcsolásnál ugyanonnan folytassa a lejátszást
    - kezeljen rendesen könyvtárakat, tudjon könyvtáranként játszani (ha jól tudom a Clip nem tudja)
    - legalább 5 sávos custom EQ
    - a keret körülbelül 25 ezer Ft lenne

    Létezik ilyen lejátszó vagy álmodjak tovább? A füles jelenleg egy Koss Plug, illetve egy CX400 (még szokom át). Majd decemberben jön egy metro.fi, még nem döntöttem el melyik.

    (a Clip túl nagy és nehéz, nem tud könyvtárat játszani, és ha minden igaz losless-t sem, pedig tetszene)

    Esetleg vélemény a Meizu M3-ról, vagy az iAudio U5-ről (bár ez úgy látom nem kezel FLAC-ot)?

    Bármilyen javaslatot szívesen várok :K

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Hugo85 #9384 üzenetére

    Uhh, huhh, mekkora marhaságot írtam, valamiért 120 grammot láttam valahol a Clip-re közben kevesebb, mint 30, igaz még mindig egy kicsit vastag nekem, de a tömegével így nem lehet gond, ugyanakkor az, hogy mindenhol azt írják, hogy nem tud könyvtárakat lejátszani még mindig kizárja.

    Esetleg valakinek van tapasztalata/véleménye iRiver E100/E150-ről, ne adj Isten T7-esről, bár ez már túl puritán.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz ponti_ak #9388 üzenetére

    Köszi, de nem nagyon akarok használtat, és az U3 téglaformája (bár kicsi) sem jön be annyira, jobban szeretem az inkább nagyobb palacsintaszerű, de vékony dolgokat (mint pl az U5). Ha lenne újonnan U3 akkor azért csak megvenném :) amit eddig olvastam róla az igencsak meggyőző. Amúgy U5-el mi a baj? Úgy értem a topikban meg az iAudio topikban se nagyon vannak oda érte az emberek. Ha tényleg van FLAC support, akkor lehet az lesz a nyertes. Vagy esetleg az i7-es jobb lenne sokkal, csak mert jelentősen drágább, de nem egy évre szándékozok DAP-ot venni?

    A Clip a könyvtárlejátszás képtelensége miatt sajnos kiesik (sokat használom, megszoktam), még ha tud is lossless-t bár én nem láttam eddig rá utalást sehol (vagy hekkelt firmware kell rá? :F) és az is eléggé duci, bár ez már kezd a sokadik szempont lenni. Az ára viszont nyerő

    Meizu M3 akkor nem nagyon éri meg?

    Illetve továbbra is várok az újabb iRiverekről (főleg E100/150) véleményt.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz csokoládé13 #9392 üzenetére

    Szegény Clip+ még rondább lett, mint az elődje, nade ez sokadlagos szempont. Viszont, ahogy elolvastam pár tesztet, el is döntöttem, hogy (mivel fele annyiba kerül, mint az U5) az ára miatt emellett döntök (na meg a microSD sem épp hátrány). Bár a vastagság és a le nem vehető csiptető nem tudom mennyire fog zavarni.
    Azt hiszem fekete lesz a választottam, az a legkevésbé visszataszító :)

    Ja még egy kérdés mielőtt megrendelem. Nem láttam eddig sehol adatot, de mekkor a Clip (gondolom a Clip+-é is ugyanakkora) kimenő teljesítménye? Nem túl halk? És hány fokozatú a hangerő?

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz ponti_ak #9395 üzenetére

    Mindenhol azt írják, hogy a Clip+ viszi a foldert, videoreviewkat is néztem (konkrétan láttam, hogy viszi :K). A Clip+ gyakorlatilag a Fuze a Clip bőrében, a hangzása állítólag ugyanolyan, ugyanúgy rajta van a microSD slot, csak nincs nagyobb kijelző+videólejátszás és az aksi is kisebb. De ezek nekem nem annyira számítanak. Bár, elvileg jóval nagyobb aksit kapok +3 ezer Ft-ért? Áh, most látom a Fuze sem tud folder browsingot, akkor felejtős...

    Sajnos a Clip+-ról a clip nem leszedhető, elvileg a sima Clipről meg igen. Na mindegy majd max az övemen lóg ;]

    Csak IEM-el fogom használni, remélem nem lesz godom a hangerővel (nem szoktam üvöltetni a 25 mW-os Diva 20-as hengerőn megy az 55 fokozatból, max részegen tolom fel 30-ra, szóval 15-nek is elégnek kell lennie, annyi meg csak van :DDD)

    Na meg is rendelem.

    csokoládé13 te már megvetted? Melyik színt és hol? Egyébként nem azt mondom, hogy a Clip nagy, inkább vastag, kocka-szerű, így kevésbé zsebbarát.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz ponti_ak #9403 üzenetére

    Hogy én mindent utólag tudok meg :O :DDD (olvastam pár tesztet és még a commentekben se láttam, hogy módosult volna, csak a rinyálást, hogy nincs)

    Mindegy Clip+ megrendelve, a Fuze egyetlen előnye számomra a nagyobb aksi lenne, meg talán, hogy vékonyabb, ugyanakkor jóval nagyobb. A Clip+-t az ITcapital-tól rendeltem (úgy látom nem nagyon lehet sajnos Mo-n kapni...), egyelőre még visszajelző e-mailt se voltak képesek küldeni, úgyhogy lehet csak Fuze lesz a dologból a végén.

    Köszi a segítséget :R

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz ponti_ak #9405 üzenetére

    Annyira jó áraik vannak, hogy kételkedem benne, hogy ebből az egészből lesz valami. Semmi visszajelzést nem kaptam se regisztráció se rendelés után (e-mail biztos fájt volna). Ha hétfőn sem veszik fel velem a kapcsolatot, akkor rendelek egy Fuze-t a P*xmania-tól... :(

    Ha valami kisebb csoda folytán mégis Clip+ lesz, akkor természetesen várhattok egy beszámolót róla :K (bár olyan sok mindenhez nem tudom hasonlítani, max öcsém MPIO-jához, az ezer éves Diva-mhoz vagy egy mp3-as discmanhez, esetleg elkérem egy barátom iPod taccsát...)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz rumos14 #9420 üzenetére

    Hát én rendeltem egyet az olcsóbb helyről amit az árgép dobott, de egyelőre sajnos semmi megkeresés nem érkezett a webshop részéről, se visszaigazolás, most írtam nekik egy e-mailt aminek a mondanivalója röviden: "hőőőj, há miva' " :(
    A magasabb árért, már inkább veszek Fuze-t (az még olcsóbb is), illetve az biztosan elérhető.

    Sajnos más helyen egyelőre nem láttam :(

    Ennyi erővel nevezhetjük Klipmeg vagy Klimeg-nek is... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Hugo85 #9421 üzenetére

    Huh, hát írtam az ügyfélszolgálatuknak délben, kaptam kettő darab olvasási visszajelzést (12:54, 13:39), tehát még belül is forwardolták a levelet, és NULLA DARAB választ. Komolyan, hogy lehet valaki ennyire béna, hogyha nem akar válaszolni, akkor minek hagyja a mélprogramot olvasási értesítést küldeni? Engem ezzel nagyon fel lehet húzni, annak idején a Humansoft csinálta ezt, amikor még garanciális volt a laptopom (és rossz), épp csak hazaugrottam külföldről, és feletettem egy nagyon egyszerű, ámde fontos kérdést, amire 4 különböző olvasási visszajelzést kaptam (névvel megspékelve) és NULLA választ. Ott is érzékeltették velem, hogy nem csak egy ember szarik rám, hanem az egész cég :(((

    Bocsi srácok, de most ideges lettem :(

    Ezek után viszont nem igazán tudom ajánlani a tőlük való rendelést...

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz celf #9425 üzenetére

    Áh, nem fogok még pénzt is áldozni arra, hogy én vegyem fel velük a kapcsolatot. Rendelek egy Fuze-t a Pixmaniától azt le van tudva... lehet a végén még jobban is járok :)
    Aztán ha felveszik velem a kapcsolatot mégis, akkor max kiröhögöm őket :DDD

    Amúgy itt nem tudom név szerint kérni az illetőt (csak "Ügyfélszolgálat"-os levél jött), de anno komolyan elgondolkoztam a Humansoft esetében, hogy telefonálok egyet, de végül annyi dolgom volt abban a pár napban, hogy nem volt időm ilyen nonszenszre. Sose értettem, hogy mi kerül egy e-mailre válaszolásban időbe, elég lett volna annyit írni, hogy... igazából bármit. Akár azt is, hogy bocsi holnap válaszolunk. Csak az idegesít fel ha ilyen demonstratívan kakálnak a fejemre...

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz bwoay #9428 üzenetére

    Szeretek veszélyesen élni! Sőt, külön beüzemelem majd az IE 6-ot, és azzal rendelem, hogy még veszélyesebb legyen :DDD
    Amúgy nem hiszem, hogy Pixmania lesz, pesti vagyok és gyűlölöm a kiszállítósdit, személyesen szeretek átvenni dolgokat (arról nem is beszélve, hogy a kiszállítási díjjal együtt már nem is a legolcsóbb ott). Egyébként mi a baj a Pixmaniaval? Úgyértem a garanciális ügyintézésen kívül, mert arról hallottam, hogy nem valami gördülékeny ;)
    ...
    Huhh, közben ránéztem a listára ahol kapható. Pixmania még kiszállítással együtt is olcsóbb, mint a többi (az első párnál ugyanúgy házhoz kellene szálítani), de jóval. Azt hiszem nem kaphatóak elég helyen a Sandisk DAP-jei. Esetleg valaki tud tippet, hogy hol lehetne viszonylag olcsó és korrekt helyen hozzájutni mondjuk egy 4 (vagy 8) gigás Fuze-hoz? :F

    Na befejezem az offot, mielőtt egy moderátor rámszól :P

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz rumos14 #9434 üzenetére

    Csak a Clip még mindig nem tud folder browsingot (ez sok embernek kizáró ok, nekem is), bár már-már pofátlanság, hogy nem adnak ki hozzá egy FW-t ami tud, tekintve, hogy a Fuze és a Clip+ is tudja már...

    A kártyahely amúgy jó dolog (főleg amilyen microSD árak vannak), de nem feltétlen szükségek sok embernek. Színes kijelző meg a legtöbb embernek nem kell (főleg ekkora méretben és felbontásban), úgyis van telefonja rendes kijelzővel...

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz rumos14 #9436 üzenetére

    Én meg lusta és kényelmes vagyok, szívni meg nem a fogamat szeretem :) (természetesen 100%-os almalevet szívószálon keresztül, még mielőtt valaki rosszra gondol)

    Amúgy probléma megoldva, megtaláltam egy fórumtárs alig használt, garanciális Fuze-át itt aprón, már meg is egyeztünk, valószínű hétfőre már a kezemben lesz :K
    (és mivel egy AKG 340-essel érkezik, majd átnézek a füles topikba is egy CX400 vs 340 szubjektív összehasonlításra, fűszerezve a jó öreg Pluggal :) )

    Ha meg megjön a metro.fi decemberben, akkor lehet írok egy összehasonlítást mindről ;)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz ponti_ak #9482 üzenetére

    Megjött a Fuze. Holnap vélemény is lesz róla (a sokadik, nem hiszem, hogy valami újat mondok). Eddig külsőre tetszik, a clickwheel pazar, meglepett, hogy viszonylag nehéz, és hogy nem szabványos USB csatlakozója van, meghallgatni meg ma még nincs időm :(

  • Hugo85

    aktív tag

    Az ITcaptial-os saga folytatódott. Úgy tűnik nem jártam rosszul, hogy Fuze lett a dologból, ugyanakkor karácsonyra még idérhet egy Clip+. Csak kell némi türelem hozzájuk...

    #9484 - I'm the scatman... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz rumos14 #9486 üzenetére

    Régi szép idők. Nekem is tetszik egy csomó minden, amit régen egy talyiga híg székletnek tartottam. A nosztalgiafaktor sokat dob rajta. Egyébként tényleg nem rossz az IHM-es feldolgozás sem :)
    Szegény Scatman amúgy már 10 éve meghalt... egy perc néma csönd a kis kalapos ember emlékére :(

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Hugo85 #9483 üzenetére

    Ez mocskosul nem lesz sem tartós benyomás eredménye, sem objektív. De mióta a Fuze-t használom (egy órája) olyan "megérkeztem" érzésem van.

    Egy szóval tudnám kifejezni: imádom. Szépen szól, eszi a Flac-ot (az megy most is), mindent be bírok állítnai rajta, amit akarok (mondjuk lehetne egy backlight off állás is), stabilan összerakott kis cuccnak tűnik, a clickwheel akkora királyság (bár hátránya, hogy ezen nem fogok zsebben hangerőt állítani, mert tokban lesz/van), hogy ihaj, ilyen gyorsan és kényelmesen még sosem kezeltem semmit. Egyedüli bajom vele az lehet, hogy maxon is kicsit halk, de nekem elég.
    Majd írogatok még, ahogy jönnek a benyomások. Eddig nagyn tetszik. Ja és a 8 giga nem is olyan sok ha Flac-ot hallgatsz :B

    #9488 - ne is mondd, én olyan mocskosul szerencsés vagyok (hála Istennek, kopp-kopp-kopp), hogy majd' 25 évesen még mindegyik nagyszülőm él (viszonylag jó egészségben). Nem tudom mi lesz, amikor valamelyikük meghal, sose éltem még meg ilyet :(

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz ponti_ak #9491 üzenetére

    Abban a tokban, amit adnak hozzá :DDD (ilyen kis textil bugyi)
    Egyelőre elvagyok a 8 gigán, és hallgattam ma össze-vissza, elég lesz az a hangerő :K Amúgy van valami replay gain, de az inkább a számok hangerejének normalizálásához van ha jól értem, és egyelőre nem is tudtam működésre bírni, de akár meg is leszek nélküle.

    Backlight off nincs, a minimum amire le lehet venni az 5 másodperc, illetve levettem a brightness-t is minimumra. Az AKG fülesen meg van hangerőszabályzó, így majd nem nagyon nyomkodom hs zsebben van és ennyi :)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz ponti_ak #9494 üzenetére

    Meglesz főnök :K , a bugyi mindig rajtam... izzéé, rajta van ;]
    Amúgy azt vettem észre, hogy a Fuze hangerőállításnál (ami ugye a wheel tekergetésével megy) mindig pattan egy kicsit, minden fokozatváltásnál. Nem igazán zavaró, inkább csak furcsa jelenség. A rádiója egyébként - bár néha kásás - egész jó vételt produkál, a Diva Gem-nél sokkal jobb, de még a mobilomat is veri valamelyest, ugyanakkor a rádió kezelése nem annyira frankó, csatornák között például csak előre lehet közvetlenül lépteteni, ha mást szeretnél mélyebben bele kell mászni a menübe. Az automata keresés elég tápos volt, még pár szlovák, recsegő adót is megtalált :DDD

    A minimum brightness egyébbként fentebb kellett tolnom 2-3 fokozatban, különben nappali fényben esélyem sincs kültérben. Az akku pedig viszonylag gyorsan merül, eddig olyan max 3-4 órát ment, és már azt jelzi, hogy csak félig van, igaz nem volt teljesen feltöltve akkor sem, amikor a kiképzést kezdtem. Mondjuk a hangerő olyan 50-75% között van folyamatosan.

    Van még némi anomália is a tarsolyában, akitől vettem rajta felejtett némi (creative commons license alá tartozó, telejesen legális, szabadon felhasználható) zeneszámot, illetve fantom módban maradt rajta 4 diktafonfelvétel, ami mivel fizikailag nincs rajta, de valamiért kijelzi (PC-vel sem látom őket) se le nem játszható, sem törölhető. Azt hiszem teljes formázás lesz a vége, miután lemetettem ezt-azt ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz apuc #9503 üzenetére

    Próbáltam Clip+-t venni, de sehol sem lehet kapni kvázi.

    Pixmaniával nagyon rosszak az általános tapasztalatok (lásd Pixmania topik), ITCaptital-tól rendeltem én, de egy hétig rám sem bagóztak, aztán közölték, hogy 3-4 hét a várható szállítási idő, amennyibe, pedig a többi helyen kerül, annyiért már Sandisk Sansa Fuze-t kapsz, ami tud pár extra dolgot a Clip+-hoz képest, és jóval elegánsabb, igaz nagyobb (egy elfogulatlan Fuze tulaj vagyok ;] ).

    Amúgy mamut legyek, ha a Fuze aksija kibír 20 óra lejátszást (pedig nem noszogattam, backlight off, hangerő ~75%), de még akkor is ha 16-ot, szerintem valami 12-15 lehet a reális érték. Ha ebből indulunk ki, akkor a Clip már attól lemerül, ha ránézel :DDD

    Egyébként mindenkinek ajánlom, hogy tegyen fóliát legalább a készülék képernyőjére ("gyorsboltban" egy univerzális, amiből kijön a telefonod (kivéve, ha szuper taccsos, 3,5 colos)+a Fuze+még a barátnőd telefonja is, 690 Ft), mert még kabátzsebben, a saját szövettokjában hordva, csak nedvesen (alkohol, vagy minimum rálehelek) pucolva is karcolódik az egész előlap. Ez is ilyen vaj-puha műanyagból van :(

    #9505 - nem csak megöregedett, de megtanult spanyolul és szoliban töltötte az elmúlt két hetet ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz bwoay #9509 üzenetére

    Én mindent fóliázok és tokban tartok, így a 1,75 éves Nokia E51-em gyakorlatilag makulátlan (az is glossy és fekete). Utálom a karcokat, nagyon vigyázok a dolgaimra (kivéve az öreg laptopra, neki már mindegy a karc, de azért ezt sem rugdosom), mert hozzám nőnek, és szeretem ha szépek.
    A Panasonic FS5-ös fényképezőgépen is első dolgom volt lefóliázni a kijelzőt, és venni hozzá egy hordtokot. A Polaroid napszemüvegem is tokban van tartva a kezdetek óta, vigyázok rá (sajnos így is akad rajta egy-két karc), csak a gyári mikroszálas törlőkendővel pucolom (mondjuk a telefont is).

    Nem tudom, ez nálam ilyen mánia. Mindig arra gondolok, hogy így többet fog érni, ha eladom, de sose adom el őket, mert túlságosan a szívemhez nőnek :DDD ez van. Öcsém pl. szarik a dolgaira, és Ő is remekül elvan velük, mondjuk nem tudom melyik a jobb, az biztos, hogy övé az "egyszerűbb út".

    Amúgy a Divára nem vigyáztam, hát úgy is néz ki :B :D ha valaki el akar borzadni, mutathatok képet. Igaz a kicsike több mint 6 éves, szóval viszonyítás kérdése :K

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz bwoay #9514 üzenetére

    Az én Gem-emnek semmi komoly baja (jó a gumírozás itt-ott lekopott), leszámítva azt, hogy a kijelző elrepedt (máig nem tudom hogyan), de alapvetően masszív egy dög, nehéz tönkretenni, ugyanakkor a többi Diva amit láttam, az tényleg elég ratyi anyagokból van.

    Amúgy én TÉNYLEG csak a tokra vagyok hajlandó (vagy a tokban) lerakni mind az E51-et, mind a Fuze-t (bár annak pont tökmindegy, mivel a hátlap gumis), ami ugye pihe-puha, és nem karcolja össze a hátát.

    Nálunk a Mio 169-es PDA+GPS van fóliázva (Brando UltaClear), mert azt tényleg muszáj (huh, mire anyám elfogadta, hogy kell rá, tudni illik az övé, és neki kellett kifizetni :) ). A röhej az, hogy ezek a fóliák nem karcolódnak különösebben, illetve cserélhetőek és ezért sem értem, a gyárban miért nem képesek rárakni egy ilyet mindegyikre :F az az 1-2k ennyit számít?
    Amúgy a Mio-n a Jawbreaker nevű WM játék miatt a fólia meg van kopva ott, ahol a kis gömbök vannak a játékban (rájuk kell bökni stylussal). Ha fény felé fordítod, a kopás simán kiadja a pályát :DDD

    #9513 - Mivel a Fuze-ban sincs balansz, kizártnak tartom, hogy gyári szoftverrel a Clip-ben lenne :(, de azért várjuk meg egy Clip tulaj szavát is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák