Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz niof #31755 üzenetére

    "Létezik ilyen egyáltalán? "

    Nem...

    Oximoront kérsz...gondolj bele milyen akksi kéne egy olyan dap-ba ami kihajtja a 650-et és 40 órát bír...valószínű a hátadon kellene cipelni...
    Én perpill egyetlen lejátszót ismerek ami 20+ órát zenél, az a cowon plenueD...de az kicsi és nem olyan erős hogy fejest reggelizzen...

    Ami fejest kihajt az 5-8 órát bír...ennyi...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz niof #31755 üzenetére

    Nem.

    :D

    Hosszabb válasz:

    Az üzemidő fordítottan arányos a hangminőség és teljesítmény szorzatával. Az iPod azért megy olyan sokáig, mert nudli a kimenete és mert soha nem számított jó hangú cuccnak (csak jól integrálta az Apple a saját szolgáltatásába).
    Az összefoglalóban ajánlott cuccok sokkal sokkal jobb hangra képesek (főleg amik már 200 körül vannak), de a kimeneti teljesítmény csak elvétve elég fejeshez (ha egyáltalán). Egy HD650-et én elfelejtenék a helyedben, az alá nem DAP való, hanem komolyan megtervezett erősítő. Én azt max úgy használnám DAP-ról, hogy a DAP vonalkimenetére még egy erősítőt kötök. HD25 könnyebben hajtható, azzal azért nem lesz nagy gond.
    30-40 óra üzemidő az nagyon kevés lejátszóban lesz meg amúgy is. A teljes AK kínálatot elfelejtheted, ahogy a Fiio és iBasso lejátszókat is, a legtöbb Cowon sem felel ennek meg (talán a Plenue D).
    Még azt mondanám, hogy vegyél egy olyan telefont, amiben jó DAC van, (LG V10, V20, V30, G6 quad DAC), és használd DAP-ként. Mondjuk HD650-hez ezek sem lesznek jók egyáltalán.
    És akkor a szerelhetőség: Ezt is nagyjából el lehet felejteni. Ahogy telefonoknál sem divat a cserélhető akksi meg szerelhetőség, úgy ezeknél sem. Kivéve ha Tulku vagy, akkor bármit szét lehet szedni és átépíteni :)) Utoljára a DX50 és DX90 volt olyan az emlékeim szerint, amiben az akksi cserélhető volt (a Galaxy S3 akksit használták), de ilyen alkatrészt se lenne egyszerű manapság szerezni.

    Szóval összességében szerintem el kell kezdened gondolkozni rajta, hogy mit vagy hajlandó feladni. Én amúgy azt javasolnám, hogy az összes spéci igényed a második bekezdésben, és vegyél egy AK70 II-t, az egy elég jó cucc, ki is tudod próbálni BP-en.

Új hozzászólás Aktív témák