Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz schawo #14567 üzenetére

    Leginkább amiatt, hogy a Cowon D2 sokkal hosszabb ideig bírja akkuról. A Galaxy S + Dell BH200 kombináció esetén egyszerre két eszközre is kellett figyelnem, hogy bírják-e szuflával. Hangminőségre a D2 + CX300 egy kicsit jobb (nem, nem kísérleteztem Voodoo Sound-dal, nem szoktam igazán belemászni az okostelefonjaim lelkivilágába, tehát egy teljesen gyári Froyo ROM-mal rendelkező, nem root-olt telefonról van szó), a D2 + normális füles sokkal jobb lesz (oké, itt lehetne mondani, hogy egy jó füles a Galaxy S-sel is jobb lenne). Az Android-os zenelejátszó alkalmazások funkcionalitásban mindig hagynak számomra kívánnivalót, vagy van valamilyen engem bosszantó hibájuk (pl. Winamp szereti magát "befészkelni" és akkor is aktivizálni magát, hogyha másik alkalmazással szeretnék zenét hallgatni, amit a BT füles Pause/Play gombjával megállítani vagy újraindítani akarok - hogy csak egy példát mondjak), ami egy jól átgondolt kezelésű, dedikált DAP-nál nincsen meg, valamint BT fülessel időnként meg-megszakad a hangátvitel folyamatossága egy-egy tizedmásodpercre. Pedig a telefonon való zenehallgatás fő vonzerejét számomra a "-1 eszköz, -1 vezeték" elve jelentette.

    Ja és nem utolsó sorban pedig a Galaxy S-ben 4 GB-os microSD kártyám van, a D2-ben pedig 16 GB-os normál SD, amin bőven több zene fér el, akár veszteségmentes formátumban. (Nem, jelenleg nem szeretnék nagyobb microSD-re költeni, nem fér bele most a keretbe - legutóbb szívtam egy szériahibás 32 GB-os Kingmax microSD-vel, szerencsére az eladó korrekt módon visszavette, de cseréltetni nem tudta, így visszaadta a pénzt.)

    Kísérletnek mindenesetre ígéretes volt, elég sokáig - kb. 2-3 hónapig - használtam így, a Dell BH200 BT füleshez képest kifejezetten jól szól, valamint önmagában egyik felsorolt dolog sem érne fel a tűréshatáromig. Most is igazából az akkuidő volt a lényeges szempont, hosszú távon fontosabbnak találtam a telefon minél hosszabb készenléti idejét, mint az azon való zenehallgatást. (Ilyen szempontból szinte mindegyik okostelefon kompromisszum volna a maga light-os használat melletti max. 2 napos üzemidejével, de ezt el tudom fogadni a tudása miatt.)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák