Új hozzászólás Aktív témák

  • ponti_ak

    addikt

    válasz AmPeX #4130 üzenetére

    Nagyjából jól írtad le, viszont pont fordítva van:
    MSC = "pendrive-ként" működik (UMS), és könyvtár alapján rendezi a zenéket
    MTP = id3-tag-gel machniál, a Microsoft saját átviteli (ill protokoll?) szabványa, ezért Windows Media Player kell hozzá hogy zenét tudj rá másolni (jobb elkerülni, elég macerás tud lenni)

    Itt szedtem össze anno hogy mi micsoda.. :)

    A Sony meg a legjobb, mert az 1 évnél régebbi lejátszóihoz SonicStage kell(ett), Atrac-ba "konvertálás", meg ilyenek. Az "új" Sony NW-Bxyz széria már NEM ilyen (hanem talán MTP-s.. egyszer már kiderült hogy milyen, de most hirtelen nem emlékszem..)

    jim74:
    -honnan tudod hogy MSC-s? Pl elolvasod az adatlapját, vagy megkérdezel minket. :)
    - Az MTP-s coccukra WMP alatt ugyanúgy lehet zenét másolni, mint az MSC-s lejátszókra pl Total Commanderrel vagy Windows intézővel.. (plusz a WMP-ben van szinkronizálás is, ami pl. a sz.gépen legtöbbet hallgatott zenéket, a kedvenceidet, vagy éppen a legújabbakat teszi a lejátszóra. Szerintem haszontalan funkciók ezek, én jobb szeretem tudatosan másolni az zene-anyagaimat, illetve gépen nem / nagyon ritkán hallgatok zenét, arra meg pláne nincs erőm, hogy kis csillagokkal jelölgessem be saját magamnak, hogy melyik szám mennyire tetszik..)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák