Keresés

Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz #71562240 #9864 üzenetére

    Majd talán ha megnyílik egyszer a bootloader. Szerintem akkor lesznek még csodák a telóval. Csak menjen le a Defy+ (meg ne ugyanerre a vasra épüljön a Defy 2, mert akkor aztán tényleg soha nem tudjuk meg mi rejlik még a telefon mélyén :) amúgy meg hogyhogy nincs valami kemény hekker aki kinyissa. Mind le van fizetve a Moto által, mi? :) )

    (#9863) Neck: Nálam is be van, én az alap rendszerre értem amikor feláll első indulásnál. Jó lenne valóban ha nem kellene feltenni semmit pluszban a romra, de ennél kell pont a legtöbbet. Legalábbis nekünk zöldeknek.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • anglergab

    addikt

    válasz #71562240 #9864 üzenetére

    Én sokat foglalkoztam USB host móddal. Blade-nél sikerült is aktiválnom.
    Szerintem lehetséges, hogy megoldható a Defy-jal is. A hardver biztosan képes rá, nézd meg a TI oldalán az OMAP3-as platform specifikációját (3610, 3620, 3630 stb. mind képes rá).
    A Droid/Milestone 65 nm-es SoC-ának a 45 nm-es verziója van a Defy-ban. Amit a 65 nm-es tud, a modernebb is tudja kisebb fogyasztás mellett. (A TI egyébként egy dokumentumban ismerteti a 65 és 45 nm-es verziók képességeit, és nem látok eltérést, mindkettőnél szerepel az OTG mód). A Droid/Milestone-nál az aktiváláshoz boot közben össze kellett kötni az OTG pin-t a GND-dal, kis ideig (ezért nem vállalok természetesen semmiféle felelősséget; meg viszonylag nehéz is kivitelezni, ugyanis a legtöbb micro USB-s kábelben nem megy OTG vezeték -- értsd: nem vezetik ki a csatlakozóból). Ezután USB host módba bootolt a készülék. Újraindítás után újra USB kliens lett.
    Tehát úgy tűnik, hogy a Droid/Milestone kernelconfigjában engedélyezett az USB OTG (értsd: a .config fájlban kernelfordításnál az USB_OTG=y volt, vagy valami hasonló opció volt yes-re állítva). Nos, ha a Defy kernele nem cserélhető, és "n" szerepelt a kernelconfigjában fordítás előtt, akkor tényleg nem tudunk USB host aktivált kernelt beállítani. Reméljük, hogy nem ez a helyzet.

Aktív témák