Keresés

Aktív témák

  • jeni

    félisten

    válasz Nataniel #12444 üzenetére

    Szia
    Zöldről piros lencsésre nem hiszem,hogy cserélik csak a lencsére hivatkozva.
    Esetleg maga a lencse hibás.
    Akkor cserélnek egyben ha gyári hibás esetleg vagy ráírják,hogy nem javítható,így a pénzt vissza adják vagy levásárolható.

  • domerator

    veterán

    válasz Nataniel #12444 üzenetére

    Nataniel:

    A legtávolabb álljon tőlem bármiféle flame, kötözködés, egyéb ördögi tettek!! Hosszú lesz és igazából nemcsak neked írtam.

    Többször, több helyen írtam már, hogy számomra az android feketesége nemcsak érzésben, de fizikailag is rossz hatással van... egyszerűen nem vagyok képes sok dolgot elolvasni az inverz képernyőkön, pláne, ha kis betűkkel, vagy szürke, piros, stb. színnel jelenik meg a fekete alapon. Ez van, ilyen a szemem, meg a galamblelkem... Amíg Blade-em volt, összebeszéltem 1-2 programozóval a nextgen fórumban, meg itt is és ők elkezdték a CM7-et átalakítani fehér hátterűvé... egy bizonyos mértékig sikerült is, de annyira mélyen vannak ezek a megjelenítési kódok programozva, hogy így hobbiból képtelenség teljesen átszabni a droidot. (ennek ellenére minden tiszteletem az övék!!!)
    Aztán jött a defy és a miui... amitől akut agybajt kaptam azelőtt, hogy feltettem volna, mert minden miui bemutató videó, vagy kép a gyügyögő infantilizmus határát is túllépte (echte iphone ikonok, vagy épp hellokittys rózsaszín felhőcskék, hogy a mangákról ne is beszéljünk). Itt meg kell említenem nagy tisztelettel szezso15 fórumtársat, aki tisztában volt az én fekete színvilágos nyűgömmel és iszonyatos módon kapacitált a miui kipróbálására. Nagyon igaza lett!
    Azt hiszem az eddig leírtakból talán világosan látszik - annak, aki használt már miui-t - hogy ezt a fajta romot nekem találták ki, hiszen az egész felépítése a fehér alap - fekete (vagy más színű) karakterekre épül. El sem tudom mondani, hogy mekkora megkönnyebbülés ezt használnom a standard android után.
    Bevallom, hogy a fentiek hatására valószínűleg hajlamos lennék akár kompromisszumokat is kötni ha bugos lenne a rom, mert a nekem kellemes megjelenés elfogulttá tesz.

    Azonban...

    Épp az előbb írtam le a blade topikban az egy képernyős, mappás homescreenem kapcsán (és azt hiszem már pár helyen azelőtt is) hogy nem vagyok az a fajta apple fan, aki csupán azért tesz safari ikont a dockba, mert az ájfonon is olyan van. Tartom magam annyira racionálisnak, hogy amennyiben valami számomra jól sikerült az ájfonban, akkor annak helye van az én telómon is, de ami viszont nem, az nem kerül bele csak azért mert almás (például eszem ágában sincs alkalmazni a párás ablak hátteret, mert baromi rosszul láthatók rajta az ikonok...stb.).

    Azonban ennek a hozzáállásnak az ellenkezőjét sem tudom megérteni (csak elfogadni, hogy van ilyen bőven), nevezetesen azt, amit te is írtál, hogy csak azért nem viseled el a cmiui-t, mert neked az ájfon köszön vissza belőle. Te tudod... és ha neked a natív android is olvasható, használható (nincsenek olyan nyűgjeid, mint sajnos nekem), akkor használd azt. Egyedül a "csakazértis" nem fér a fejembe (ha más, nem szubjektív kifogásod nincs a miuival szemben)

    Semmi gond... többször összecsaptam már itt a fórumon másokkal, akik azzal vádoltak, hogy térítek és rábeszélek mindenkit a miui-ra... nem igaz! Használjon mindenki azt, amit akar, én annak örülök, ha valakinek jól működik a telefonja és annak próbálok segíteni, aki valamilyen hibáról panaszkodik... persze hogy a saját jó tapasztalatomból kiindulva akár ajánlom neki a miui kipróbálását is... de ez még nem térítés, ezt bárki így tenné és teszi is akár CM-et illetően is.

    Úgyhogy elfogadom, hogy nem bírod elviselni az almás világra hajazó miuit és visszamész cm-re. Örülni fogok neki, ha beválik és hibátlan lesz.

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Aktív témák