Keresés

Aktív témák

  • AphexTwin

    csendes tag

    válasz AzO #1215 üzenetére

    Neked nem kell kerülgetned semmit, csak tenned kell rá egy gyári softot,
    de szerintem hagyd frissíteni, háta jó kerül fel.
    Ha mégsem, akkor flash-eld fel SBF ből.
    Ha nem tudod hogyan, akkor addig olvass utána amíg nem vagy biztos a dolgodban.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AzO #1215 üzenetére

    A korábbi hozzászólásodra is egy kis reakció:

    Abszolút megértem a helyzeted ami a ROM cserebere első bizonytalan lépéseit illeti. Anno én egy Samsung Galaxy Spicával kezdtem el az Androidos pályafutásom (melyen a legelső kereskedelmi forgalomban kapható Android verzió volt, egy 1.5-ös Cupcake). Mivel a hivatalos 2.1-es frissítés csak nem akart időben kijönni, de voltak már abszolút stabil kiszivárgott verziók ezért gondoltam sokakhoz hasonlóan én is felrakom rá. Akkor még jóval bonyolultabb volt az egész folyamat (ja és ez a Recovery-ből feltelepítem a ZIP-be csomagolt ROM-ot megoldás kb talán a Spicán jelent meg először még valamikor a CM 6.5 idejében).

    De én is azért tettem meg az első kezdeti lépéseket olyan nehezen, mert a leírás egyes részeit nem értettem, mármint, hogy mit csinálnak. Nem vagyok hülye, én is tudom, hogy ha az van oda írva, hogy "Wipe Data" akkor erre fogok bökni a menüben is. De roppant mód zavart, hogy nem tudom mit is csinál a Wipe Data (meg a sok hozzá hasonló, korábban nem hallott kifejezés).

    Én is folyton az első hozzászóláshoz lettem küldve sok száz másik társammal, sőt még talán le is lettem hülyézve haladó szintű IT ismereteim ellenére, hogy mégis mit nem értek egy 9 pontból álló leíráson. De ők meg azt nem értették, hogy én tökéletesen értem azt, hogy mit hova dugjak és mikor mire kattintsak és mire milyen verziót tegyek... csak éppen van aki nem egy majom módjára akar betanult lépéseket végiglépkedni, hanem tudni szeretné az egésznek a mechanizmusát.

    De most én is az első poszthoz irányítalak, mert szerintem a Defy Mélyvíz első posztja nagyon jól össze van rakva, ki vannak emelve benne külön az idegen szavak és kifejezések, hogy ezek mégis mit jelentenek (pl: root, wipe data, stb).

    A jelenlegi posztodra reagálva pedig:

    Amikor én 2.1 CEE-ről frissítettem 2.2.2 CEE-re akkor néhány addig meglévő gyári alkalmazás eltűnt (nem mintha ne lennének pótolhatók). Szóval előfordulhat, hogy MSU-val frissítve neked is kigyomlálódik benne némi felesleg, főleg ha a stock, nem Voda által szétbarmolt DE ROM kerül rá! Esetleg frissítheted SBF-ből is, ekkor nem MSU-val hanem más módon (lásd: első poszt) teszed fel a gyári ROM-ot, de ez esetben tudsz felrakni teljesen tiszta 2.2 DE ROM-ot is, pont olyat mint a szolgáltató független darabokon van).

    De azt mondom, hogy ha csak a gyári Launcher (MOTOBLUR felület) és a gyári Widgetek nem tetszenek attól még nem kell ROM-ot cserélni. Tegyél fel egy tetszőleges Launchert a Marketről, illetve olyan widgeteket amik neked tetszenek. A felesleges alkalmazásokat (nem a rendszeralkalmazásokat, hanem a Voda sajátjait), meg könnyű szerrel le lehet pucolni Titanium Backuppal! :)

    Remélem ez a kis rövidnek alig mondható szösszenet segít a felvilágosodás felé vezető úton irányba állni! :D

  • CoolBoy323

    nagyúr

    válasz AzO #1215 üzenetére

    nem fogja a vodás szart eröltetni mondom :P
    fogadni is merek rá :DD

  • jeni

    félisten

    válasz AzO #1215 üzenetére

    Mert nincs semmilyen vodás szar rajta,és nem is volt en.CEE 2.1 és en.CEE 2.2 kiadásban,így az android egyik faja kerül rá

Aktív témák