Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Undoroid

    őstag

    válasz shtml #6431 üzenetére

    Szia!

    IGEN! gyógyszertárban lehetett "kikevertetni" :D Kimaradt az IS!

    Sajnos ez nálam is igaz!Szinte csak az igazán KAMIKAZE-versenyzők esnek áldozatul! :W Valahol olvastam egy sokkal egyszerűbb 'szerkentyűt' az éjjeli rovarok 'befogására'!Teljesen veszélytelen és nem válogat! :)

    Egy üres üdítős-üveg(jó a műanyag is,de lényeg,hogy ÁTLÁTSZÓ legyen) kell hozzá!Bele kell szerelni egy pici UV(esetleg fehér színű)-fénycsövet,az üveget kívülről be kell kenni valamilyen ragadós anyaggal.Az üveg alá célszerű tálcát tenni,mert a "ragacs" lefolyhat...este bekapcs és...

    Undoroid

    https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz shtml #6431 üzenetére

    Megvan még a Vegyszerbolt. A Baross utcánál kell a 4-6 villamosról leszállni. Korrektek nagyon az eladók.

    #6432: Én soha életemben vas(III)-kloriddal panelmaratást nem végeztem. Ruhát, kezet örökre befogja (kezet ugyebár a hámréteg természetes lecserélődéséig), és még mérgező is. A sósav magában nem, a hidrogén-peroxid magában nem mérgező, kevésbé veszélyes anyag, mint a vas(III)-klorid. Tapasztalatilag kikeverni teljesen felesleges, a reakcióegyenletet kell alapul venni, és kiszámolni a mennyiségeket.

    Cu + 2HCl + H2O2 = CuCl2 + 2H2O

    A hidrogén-peroxid azért kell, mert alapesetben a H+/H rendszer elektródpotenciálja nem elegendő a réz feloldásához. Mivel a hidrogén-peroxid erős oxidálószer, így a savas rendszerrel képes az elemi rezet oxidálni. Ha pezsgés van, az nem jó, mert feleslegben vvan a H2O2, és O2 gáz keletkezik. De az keletkezéskor atomos, és igen reakcióképes, megtámadja a lakkréteget is. Ezért van sokaknak negatív tapasztalatuk ezzel a maratófürdővel.

    Megfelelő arányban kikeverve a vas(III)-kloridnál egyszerűbb, gyorsabb, tisztább, valamint olcsóbb. Iparilag is ez használatos.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák