Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Undoroid

    őstag

    válasz draff #6423 üzenetére

    Szia!

    Olvastam már erről a vegyületről!Majd alkalomadtán talán ki is próbálom!Nekem eddig semmi gondom nem volt a vaskloriddal(előre kikevert verzió)!Végzi a dolgát,ahogy azt kell!Pedig már több,mint 5éve ugyanazt használom!Igaz,hogy mostanában kicsit lassabban dolgozik,de Én nem vagyok egy türelmetlen tipus!

    Ha jól elő van készítve a maratásra váró nyák.,akkor ez is-az is teszi a dolgát...

    Undoroid

    https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

  • shtml

    őstag

    válasz draff #6423 üzenetére

    Én tizenvalahány éve próbálkoztam hidrogénperoxiddal, a gondom csak az volt, hogy sehol nem tudtam beszerezni. Csak valami önkormányzat által kiadott engedéllyel lehetett volna vásárolni, ami azt igazolta volna, hogy kisiparos vagyok és a munkámhoz van rá szükségem. Miközben pl. ammóniumnitrátot és gázolajat szabadon lehetett vásárolni már akkor is... :W

    TESCO-zsömle:
    Csúcshatás

    Pontosan már én sem emlékszem, lehet, hogy a pozitív pólus valami fémlemez, ami 1-2 cm távolságban oldalról körbeveszi a csúcsokat tartalmazó lemezt.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • And

    veterán

    válasz draff #6423 üzenetére

    Ha szétpancsolják, a sósav-hidrogénperoxid kombó is épp eléggé veszélyes, ezt te is említed a végén. Az igaz, hogy lötykölni kell, és érdemes melegíteni, de párhavonta egyszer igazán kibírja az ember, ha nem iparilag termeli a nyákot (arra meg úgyis vannak gyártók). Azt meg nem tudom, mit értesz az alatt, hogy eléggé rondán mar. Ha a lakk rajzolata ép, nekem a nyák is tökéletes lesz a maratás végén. 10-15 perc alatt készen szokott lenni a nyák, és szkafandert sem szoktam használni hozzá ;). Egy kiló vasklorid legutóbb sok évre elegendő volt. Mikor elfogyott, hoztak nekem másikat: vegyszerboltban, sima földi halandóként besétálva vették.
    Én is próbálkoztam a hidrogénperoxidos módszerrel, de nem vált be. Tényleg macerás volt beszerezni az alapanyagokat, pedig olyan helyen dolgozom, ahonnan az átlagnál könnyebben hozzá lehet jutni ilyesmihez. Aztán nem bizonyult túl stabilnak a keverék, pár nap alatt 'pezsegni' kezdett, akárhogyan tároltam.

  • didyman

    őstag

    válasz draff #6423 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy a peroxid közelségét sem merném ajánlani kezdőknek. A vasklorid az csak sárgít (rondán mar, ez érdekes, semmi gond nem volt a minőségével, míg éveken keresztül azt használtam), a peroxid meg a sósav meg elég komolyan mar, pillanatok alatt felhevül, ekkor gázosodik (oxigén, jaja, hajolj csak fölé és szívj bele, köpni-nyelni nem lehet utána) és majdnem mindent visz. Úgyhogy ne inspirálj rá senkit, aki még életében nem maratott, az vegye fel a játszóruhát és szarozzon csak a kloriddal saját érdekében. Mérgező ez is, nem kell meginni, ellenben nem marja meg a bőrödet. A csapról meg kis munkával mindig le bírtuk mosni.

    [ Szerkesztve ]

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák