Új hozzászólás Aktív témák

  • Vidual001

    tag

    válasz flymi #17940 üzenetére

    Azért írtam a tápos megoldást, mert úgy (multiméter nélkül) megtudod mondani, hogy melyik kábelen hány voltot kapcsol. Értelem szerűen minél nagyobb a feszültség, annál gyorsabban forognak a ventik, annál hangosabbak :D

    Fogalmam sincs, hogy a zöld kábel mit keres ott. Nekem egy gyári Asus HD 7970 RoG Matrix videokártyám van, neten pedig egy képet sem találtam, ahol zöld kábel lenne a ventin. :F

    Persze, megoldás az is, amit te írtál, hogy Molexre kötöd rá, arra viszont figyelj, hogy Molexnél a Sárga + fekete vezeték +12 V, a piros + fekete 5V, ha pedig a Piros + sárgát kötöd össze, akkor 7.7Voltot kapsz.
    Ha így csinálod, szerintem bőven elég a 7.7V, így nem lesz annyira hangos, viszont a légszállítása is jó.

    Egyébként igen, úgy kellene bekötni ahogyan a képen van. Szerintem ez lenne a legjobb megoldás, mert ha minden tuttin működik, akkor tudod szabályozni a ventik sebességét.

    Én eredetileg pályakezdő autóvillamosságos vagyok, a számítógépekhez csak hobbiszinten értek :))

    MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

Új hozzászólás Aktív témák