Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz rlazol #17913 üzenetére

    Próbáld ki baja nem lesz elvileg. De a doboza sincs meg a Kolink-nek? Gyártói manual stb....? Abból lehete biztosat mondani. Nem szóltam, kakit sem ér.....

    Egyébként a minél nagyobb annál jobb elvet kövesd. Pontosan ugyanúgy van itt is, mint a nagy tápegységeknél a gépben, tehát belerakhatsz 1500W-osat is, ami 12V-on mondjuk 50A, ha abból a gép csak 400W-ot vesz fel és mondjuk 12V-os ágon csak 20A-t.

    Fordítva meg ugye valami el fogja dobni magát (rendszerint a táp leold, vagy el sem indul).

    Tehát ha a Kolink mondjuk gyárilag 1A-es tápegységgel ment, akkor a 1,5A-os, vagy akár egy 3A-os is jó lesz hozzá. De ha 2A-es volt a tápja, akkor az 1,5A-est nem fogja szeretni. Ebben az esetben ha ez csak egy sima fali adapter, jó esetben csak melegedni fog mint atom, rossz esetben simán leéghet (általában egy jó 0,5A plusz terheléssel azért még megbírkóznak az ilyen tápok, amit ráírnak az a "biztosan jó lesz és ezért nem perelhetnek be" érték. :DDD

    Röviden nyugodtan kipróbálhatod, de ha nagyon melegszik a tápegység már rövid idő után is, akkor azonnal keress másik tápot és ne is használd tovább ezzel.... Egyébként a legtöbb amit neten találtam külső rack tápegységet, azok mind 1,5-2A-esek voltak (az én Sharkoon-omnak pl. 1,5A-es), tehát elvileg még jó is lehet. :K

    Ja és még valami, ha minden rendben működik a 1,5-essel, de néha megszakad a kapcsolat mondjuk másolás közben, akkor is a táp a kevés neki, tehát akkor kell szerezned egy 2-2,5A-es tápot. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák