Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz SanyiSay #3843 üzenetére

    Egy kis kiegészítés: nemrég egy éjszakán át fogyasztásmérő közbeiktatásával kapta az áramot az MK908-asom, amin futott egy torrent kliens és seedelt is pár anyagot. A fogyasztás 12 óra elteltével 0,01 kW volt, ami kb. 50 fillér (egy TV készenléti állapotban sztem többet eszik).

    Ismerek olyanokat, akik seedelési céllal éjszakára gyakran bekapcsolva hagyják a laptopot/pc-t, amiből kb. az következik, hogy nekik pár hónap elteltével gyakorlatilag ingyen lenne egy 4 magos, droidos stick.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • #79335424

    törölt tag

    válasz SanyiSay #3843 üzenetére

    Köszönjük! Elgondolkodtató okfejtés. Bennem régóta motoszkál, hogy miért nincs egy általános eszköz erre a célra. Olyan relévezérlő féle. Én a routert (vagy egy switchet) tartanám a legalkalmasabbnak. Szóval egy szabvány, ami egy külső jelforrásból kapott utasításra kapcsol, mondjuk egy-két LAN eret használva. Vagyis, ha ez a port aktív, akkor teljesen kikapcsol a kliens szerkezet. A bekapcsoláshoz szükséges jelet (ez lehet akár a hálózati feszültség alá helyezés is) a routertől kapná. Mint egy WOL, de a kliens már csak az áramimpulzust kapja a bekapcsoláshoz. A standby állapot null fogyasztású. Sőt, lehet szeparált a hálózati áramforrástól. Tudom, hogy létezik ilyen megoldás, de nem általános és nem integrált. Nemrég volt egy ilyen próbálkozás a Kickstarteren, Freescale alapra. Nem tudom, hogy hol tart a project. Egyébként a 3188 -asok már nem indulnak hosszan tartott alt+ctrl+del -re?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák