Új hozzászólás Aktív témák

  • bladigit

    csendes tag

    válasz denes44 #266 üzenetére

    denes44-nek:
    Mp3-lejátszót semmiképpen ne használj hangrögzítésre, mert legalább 2 hátránya van: 1) nem lehet bemeneti jelszintet (hangerőt) állítani, 2) jóval gyengébb a hangminőség is, mint az MD-nél és sok esetben jóval gyengébb lesz a felvétel, mint amit a kiválasztott bitrátával el lehetne érni. És általában hamarabb le is merül.
    Én az MD-t javaslom, mert ugyanarra használom, mint amire te szeretnéd. Szerintem az usb-s modelekkel érdemes foglalkozni (net MD vagy Hi-MD), mert így egyszerűen áttölheted a felvételeket a gépedre. Nekem a Hi-MD jön be, mert az 1 GB-os lemezre 94 perc PCM (CD-minőség), 8 óra 256 kb/s, vagy 34 óra 64 kb/s felvétel készíthető, utóbbi tökéletesen alkalmas hosszú előadások rögzítésére. Ezt a beállítást zenei felvételekhez nem ajánlom, mert a cineken érzékelhető, h vágja a magashangokat, de az énekhangon, egyéb hangszereken ez nem érzékelhető és nem keletkeznek olyan zajok, mint a hasonló, minőségű mp3-nál, tehát ha csak szöveget akarsz felvenni, azon, nem hallasz különbséget, mert a levágott magastartományban (kb 10 kHz-től) nincs hasznos frekvencia a beszéd szempontjából.
    Én egyébként a felvételt PC-n megvágom, majd a legtöbb esetben mp3-ba konvertálom, vagy DVD-k szinkronhangjaként hasznosítom...

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

Új hozzászólás Aktív témák