Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz Necronom #156 üzenetére

    Erre a szintre gondolok én is. Ezek elérhetőek mini gépként is, akár alig drágábban, mint egy itx lap. Sőt! Ne felejtsük el, hogy az itx laphoz is kell ház és táp, valamint a végeredmény legalább 4× nagyobb lesz mint a Chieftec IX-01 vs Intel NUC például. Ezek vannak nekem, és baromira meg tudom érteni, ha valaki inkább mini pc-t szeretne. A leírt igényekhez az itx bővíthetősége és variálhatósága nem szempont szerintem. Kell egy ssd a rendszerrel, egyéb anyagokkal, egy dokk vagy egy nas a nagyobb adatoknak (filmek).

    Az átállás Linuxra szerintem már most is szinte elengedhetetlen. A Windows túl pazarló az erőforrásokkal, és túlságosan kiveszi az irányítást a felhasználó kezéből. Ez csak rosszabb lesz. Nem irigylem azokat, akik hozzáértés miatt, adott esetben koruk okán nem mernek váltani, és nincs a közelükben senki, aki segíthet nekik. Nálam mondjuk elég problémamentes a Manjaro KDE-vel, szép, csilli-villi, nem kellett semmit hegeszteni, mióta feltelepítettem, szóval bátran ajánlom bárkinek, akár nulla hozzáértéssel is. A Debian/Ubuntu vonal nekem kicsit idegen, főleg a verzióváltások miatt. A half rolling vagy teljesen rolling disztrók szerintem zökkenőmentesebbek, kevesebb problémát okoznak a felhasználónak. Ha meg ennek a disztrónak a fejlesztői is alaposak a tesztelésnél, tényleg tiszta szívvel le lehet okézni minden frissítést, nem lesz velük gond. Szerencsére a Manjaroval ez a helyzet nálam.

Új hozzászólás Aktív témák