Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomplays

    újonc

    Sziasztok!

    Egy kis segitséget, ötletet szeretnék kérni, az alábbi szituációhoz:

    Vettem egy Asus B450-I gaming alaplapot, és a boltnál kértem BIOS updatet, mert egy Ryzen 5 3600 processzorral szeretném használni. Memóriát TeamGroup Dark Pro 2x8GB 3200MHz RAM-ot vettem, tápegységnek Corsair SF600W Platinumot. Jelenleg a meglévő videókártyámat használom, egy Asus GTX980 DCOC-t. A videókártya és tápegység működik, mert a régi gépemet használom most.

    Az új gép elindul de nincs kép. Displayporton keresztül csatlakoztam (majd DVI-al próbáltam), cserélgettem a RAMokat, másik tápegységgel inditottam nem történt semmi. Processzor ventillátor beindult, videókártya venti maxon pörgött (ezt furcsáltam), egér és billentyűzet nem világitott. Az alaplapon van Q-Led (ellenőrzi, a RAMot, videókártyát, processzort, merevlemezt), a 4 db ledből egyik se villant fel eddig, még úgy sem, hogy nem volt a gépben se RAM, se processzor, se videókártya (ezt szintén furcsátltam). Ma szereztem pc speakert, másik RAMot (Kingston 1x8GB 2666MHz). A új RAMmal se lett jobb a helyzet, a pc speaker meg se szólalt. Lehúztam az elem csatlakozót is, semmi. A processzort és RAMokat tesztelni nem tudom (régi gépem Inteles). Lehetséges, hogy az alaplappal lesz gond?

    Azon godolkoztam, hogy elviszem egy számitógép boltba a lapot és a processzort, mert nekem már nincs ötletem, neten se találtam megoldást. Még azért próbálkozok, ha jutok valamire jelentkezek.
    Remélem valaki tud még javaslattal szolgálni. Addig is köszönöm mindenkinek aki elovassa! :R

    Üdvözlettel: Cs.Tamás

    Friday is my second favorite "F" word.

  • tomplays

    újonc

    válasz dugo_ #46647 üzenetére

    Igen, abba dugtam. :DD

    Az AMD oldalán kitöltöttem az igénylőlapot egy AMD Athlon 200GE processzorra, BIOS update miatt. Hátha megszánnak és küldenek egyet. Ha azzal se lesz kép, akkor elviszem valami pc boltba, nézzék meg a lapot és processzort. A processzor lábai jónak tűntek, nem voltak ferdék.

    Felhivtam a boltot, ott persze azt mondták, az akkor legújabbra frissitették (aug. 6-án rendeltem, akkor még a 2501 BIOS volt a legújabb).
    Sajnos ezt másik processzor nélkül nem tudom ellenőrizni.

    [ Szerkesztve ]

    Friday is my second favorite "F" word.

Új hozzászólás Aktív témák