Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz jilian #11595 üzenetére

    Szerintem ne ezt válaszd. Ez egy autóba való táp, ezért nagy a bemeneti feszültség tartománya, ezért lehet hogy drágább is mint egy sima 12 V-os. Mellesleg a dugója is csak 20 pines, bár szerintem a mai alaplapok is elmennek 20 pines csatival, nem létszükség a 24 pines (a korábban ajánlott 160XT modell amúgy 24 pines). Ennek a pico-tápnak a 12 V-os ágának a terhelhetősége függ a bemeneti feszültségtől! 11-16 V bemeneti feszültség között biztosít 6 A-t a 12 V-os ágon, alatta és fölötte is csak 4 A-t tud. A 6A eléggé határeset (kb 72 W) a konfigodnak. Ha 3 vinyót szánsz bele akkor feltételezem abból 2 HDD, még ha "green" modellek is, induláskor sokkal nagyobb teljesítmény kell nekik. Normál üzemben 6 W körül fogyasztanak, induláskor akár a dupláját (vagy többet) is felvehetnek, az 2 vinyóval számolva 25-30 W. Mellette a proci 35W (induláskor nincs energiagazdálkodás), az már 60-65 W. Ehhez jön még az SSD, az alaplap, stb. Gondolom mondanom se kell hogy nem célszerű határon terhelni, mert jelentősen csökkenhet az élettartama. Valószínűleg rövid ideig elvisel nagyobb csócsterhelést, de én nem kísérteném a szerencsémet. Én a PicoPSU-160XT-t ajánlom, esetleg a PicoPSU-150XT-t. Utóbbi a 12 V-os ágon ugyanazt tudja, az 5 V-os és 3,3 V-os ága viszont gyöngébb (mindkettő 6 A-t tud 8 A helyett).

    Chaser: Ne a teljes teljesítményből indulj ki, manapság szinte minden alkatrész csak a 12 V-os ágat használja, arra célszerű méretezni. VGA-t csak úgy bírna el pluszban, ha azt közvetlenül a "kockára" köti, és nem a PicoPSU-n keresztül táplálja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák