Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grillo

    senior tag

    válasz Zsocy155 #45441 üzenetére

    Ráadásul szerintem nem számoltál a felszereléssel és az üzemeltetéssel.
    Nekem 65k volt a robogó, biztosítás 3k körül. Átnézés, szükséges dolgok cseréje, javítása 20k. Ezek voltak az azonnali kiadások.
    Vettem sisakot 25k (használt márkás, de újszerű), kesztyű 5k, kabát 35k, térdvédő 7k, lakat 10k.
    Ezeken lehet spórolni, hogy nem veszel, vagy olcsóbban, de nagyságrendeket nem tudsz ezen megtakarítani, ha folyamatosan szeretnéd használni.
    Ősszel jött még téli kesztyű 20k (ezt kicsit túl lőttem, 10k körül van használható), muff 7k, lábtakaró 16k, nyakvédő 3k, vesemelegítő 3k. Ha van valami meleg cuccod, amit felveszel a ruha alá, akkor ezzel november végéig kihúzható az idényt, és február végén, március elején neki lehet indulni.
    Év közben kellett egy gumibasz, ami csak gyári van, 15k, új kuplung 12k (8k lett volna a noname), fesszabályzó elszállásakor összes elektromos kütyü cseréje, ezeknek egy részét ingyen kaptam bontottan (akku, fesszabályzó, index relé, összes izzó, önindító relé).
    A fenti dolgok egy részét magam szereltem, egyszer majdnem teljesen szétszedtem, idomokat magam javítottam, stb.
    Szóval a robogózás sem olcsó.
    Lehet, ha 150 körül vettem volna, akkor az első évben nem került volna ennyibe, de előbb-utóbb a kopó dolgokat mindenképp cserélni kell és bármi bármikor meghalhat.

    Ami szerintem mindenképp hasznos, ha olyan típust veszel, amiből sok van, így bontottan is találsz alkatrészt.

Új hozzászólás Aktív témák