Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz pum pal #659 üzenetére

    Nem feltétlenül muszáj, de érdemes használni a router DHCP-szerverét. (Hozzátenném, hogy a Linksys-féle saját router setupot nem használtam sosem.) Ez a legegyszerűbb eset, alap gyári firmware-rel:
    - Router: bekapcsolod a DHCP-szervert. A Setup / Basic setup oldalon: DHCP-server enable. A Starting IP-Address mezőben megadod az első IP-t, amelyet a DHCP-szerver kioszthat, pl. 192.168.1.2 (feltételezve, hogy a router címe a belsőhálón a default 192.168.1.1). A maximum DHCP users-nél megadhatod a szerver által kioszható címek maximális darabszámát, ami alapesetben 50. Így a 192.168.1.2 - 192.168.1.51 tartományban kaphatnak címeket a DHCP-kliensként beállított PC-k.
    - PC (asztali és laptop): engedélyezed a DHCP-klienst, vagyis azt, hogy a gépek a routertől kérjenek IP- (meg alhálózati maszk-, DNS- és alapértelmezett átjáró-) címeket. Most még fix IP-re van állítva a géped. WinXP: vezérlőpult, hálózati kapcsolatok, jobb klikk a LAN-csatolón, tulajdonságok, TCP/IP protokoll, tulajdonságok, általános fül: IP-cím automatikus kérése ill. DNS-kiszolgáló címének automatikus kérése.
    Ez mint a LAN oldalra vonatkozik.
    A router WAN oldalán viszont te nem közvetlenül az internetre, hanem már egy belső hálózatra csatlakozol, fix IP-vel. Tehát a routered 'Internet connection type' adatait ugyanúgy kell beállítani, ahogy eredetileg a gépedet konfigurálták. Static IP beállítás, majd:
    - IP: 10.0.0.110
    - Subnet mask: 255.255.255.0
    - Gateway: 10.0.0.138
    - DNS1: 10.0.0.115
    - DNS2: 194.109.104.104 (ez mondjuk érdekesen hangzik, de mindegy).
    Ha a géped eredetileg automatikusan (DHCP-n) kapna IP-címet, akkor az Internet Connection Type -nál az ''Automatic Configuration - DHCP''-t kellene belőni, az MTU-nál pedig az ''Automatic''-ot, és kész is lenne .
    #659: Ha a routerre olyan PC-t kötsz, amelyen a DHCP-kérést bekapcsolták, működni fog. A PC a csatlakoztatás pillanatában kér magának egy IP-t, a router meg ad neki.
    Viszont a statikus IP miatt ekkor a WAN (internet) oldalon vagy a haver gépének adatait kell megadni, vagy hagyod úgy ahogy van, de akkor a Te gépedet az eredeti beállításokkal nem szabad rajtahagyni a hálózaton (gondolom mindketten ugyanabban a lokális hálózatban vagytok).

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák